Jitka (45): Kamarádka chodila se ženatým mužem a já ji podporovala. Do doby, než jsem zjistila, o koho jde

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena vino
zena vino

Ladu jsem poznala asi před deseti lety. Rozuměly jsme si snad úplně ve všem. Hudební vkus, jídlo, zájmy… Dokonce i náš vkus na muže se ukázal být stejný. A to byl bohužel důvod našeho přátelství, ale zároveň i důvod, proč skončilo. Jediný chlap, který splňoval všechny naše společné požadavky, je totiž můj manžel.

Myslela jsem, že je to legrační. Když kamarádka popisovala svého vysněného přítele a já ji upozornila, že vlastně detailně popsala mého muže. Smály jsme se tomu společně. O pár měsíců později jsem zjistila, že to až taková legrace není.

Kamarádka se mi svěřila, že chodí s ženatým mužem. Podpořila jsem ji

Zdroj: 123RF.COM

Když mi řekla, že si někoho našla, zajímalo mě koho. Ona ale odpověděla, že je ten muž ženatý a nechce nikomu ublížit, proto si to nechá pro sebe. Nevyzvídala jsem, čekala jsem, že mi to řekne, až bude připravená, tak jako vždycky všechno. Tvrdila jenom, že jeho žena se o něj moc nezajímá a on uvažuje, že ji opustí.

Podporovala jsem ji. Řekla jsem, že pokud se milují a on už se ženou nechce být, měli by jí o tom společně říct a situaci řešit. Rozhodně jsem si nemyslela, že je nějaká potvora, co rozvrací rodinu. Z jejího popisu to totiž vyznělo tak, že s románkem začal onen záhadný muž, protože není doma šťastný s tím, co má.

Ukázalo se, že ne všechno je tak, jak se zdá

Zdroj: 123RF.COM

Byla jsem hloupá, když mi to celou dobu nedocházelo. Lhala mi dva měsíce. Můj muž se přiznal, že s ní několikrát spal. Poprvé to prý bylo v opilosti, potom už jen proto, že vyhrožovala, že to řekne. Plakal, že už dál nemůže skrývat tu strašnou věc, kterou provedl. Omlouval se a prosil o odpuštění. Myslela jsem, že ho opustím. Několik dní jsem strávila mimo domov.

S kamarádkou jsem se potkala ještě ten večer. Vlastně jenom proto, abych jí řekla, že už není má kamarádka. Svědila mě ruka, ale nakonec jsem si facku odpustila. Potřebovala jsem čas na rozmyšlení, co dál. Po čtrnáctidenní pauze jsem se k manželovi vrátila. Nastavila jsem jasná pravidla a dala najevo, že důvěra mezi námi je teď omezená. Zároveň jsem ho ale ujistila, že ho stále miluji, a i když toho možná jednou budu litovat, opustit ho nehodlám.

Jsou to tři měsíce, co jsem se k němu vrátila. Manželství nám klape, o incidentu už nemluvíme a snažíme se žít tak, jako doposud. Možná si to jenom namlouvám, ale mám pocit, že nás situace ještě sblížila. Uvědomuji si, že ho miluji. I když není dokonalý, je můj. Je mi jenom líto, že jsem tak hloupě naletěla někomu, kdo si říkal kamarádka.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články