Jana (46): Manžel používá děti jako „rukojmí“ při rozvodu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena deprese
zena deprese

Rozvod? Tohle slovo pro mne bylo jako z jiného světa. Naprosto nikdy jsem si nepřipustila, že by se tento stav mohl přihodit i nám. Byli jsme přece tak spokojení. Přesto neuvěřitelná náhoda změnila naše životy.

Setkání na maturitním večírku

Čekala mě zkouška z dospělosti na střední ekonomické škole. Učení v plném proudu, nervy na pochodu. Tohle všechno mě moc deprimovalo. Jaká úleva přišla, když jsme se spolužáky chystali maturitní večírek. Rázem byly starosti alespoň na chvíli zahnány do kouta. Připadala jsem si tak dospěle a nic mě nemohlo rozhodit. Ale přece. Setkání se Samuelem bylo tak nadpozemské a úžasné zároveň. Skoro jsem zapomněla oslavit náš večírek a celý večer jsme strávili na terase a povídali si. Naše láska pokračovala i během studií na vysoké škole, kam jsme se oba přihlásili.

Do Austrálie a zpět

Zdroj: 123RF.COM

Jako studenti jsme se rozhodli pro cestu do Austrálie. Strávili jsme tam celé léto, přivydělávali jsme si sběrem ovoce, nebo doplňováním zboží v supermarketu. Skvěle jsme si zdokonalili angličtinu a náš život nabral plné obrátky. Ráda vzpomínám na ten bezstarostný život plný lásky, něhy a porozumění. Potkali jsme spoustu přátel, se kterými jsme dodnes v kontaktu. Když začal nový semestr posledního ročníku, začali jsme si budovat náš první domov. V pronajaté garsonce o rozměrech „dlaně“ jsme byli tak šťastní a plánovali rodinu.

Krok proti přírodě

Jak to tak bývá, když máte všeho moc, někde si příroda ubere. U mě to byl problém s otěhotněním. Ani po letech jsem nemohla přijít do jiného stavu. Když už jsme se rozhodli pro umělé oplodnění a narodila se nám krásná dvojčata, vše se začalo tak nějak kazit. Naše láska jako by se vytratila a místo spokojené rodiny se z nás stali ustaraní rodiče bez známky radosti ze života. Do mého života vstoupila nemoc, spojovala jsem si to s umělým oplodněním.

Zdroj: 123RF.COM

Jakýkoliv zásah proti přírodě se prostě musí vymknout kontrole. Nádor prsu mě natolik ochromil, že jsem se nemohla o Samuelka a Tadeáška postarat. Maminka mi hodně pomáhala a Samuel se začal vracet domů čím dál později. Jako by o mě ztratil zájem. V době, kdy jsem ho nejvíce potřebovala tu nebyl. Jednoho dne si sbalil věci a odešel. Nezvládl mojí zdravotní situaci a požádal o rozvod.

Děti na jeho straně

Nejhorší na celé situaci byl fakt, že Samuel nabádal děti, aby zůstaly s ním. Maminka je přece nemocná a nemohoucí. To mě dostalo do kolen. Přece jsem se chtěla uzdravit a být tu pro ně, nevybrala jsem si tuhle zpropadenou nemoc. Samuel dělal všechno pro to, aby je dostal do své výhradní péče a mně nechal napospas náročné situaci.

Osud je nevyzpytatelný a připravuje nezvladatelné zkoušky, ale já stále bojuji. Po řadě chemoterapií mi už rostou vlasy a dostávám nové síly. Pro kluky tu budu pořád a chci být u jejich prvních úspěchů ve škole. Snažím se o nejschůdnější řešení ve výchově našich dětí, i když to stále vypadá beznadějně.

Autor: Daniela Lahodová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články