Jana (41): Manželova rodina mě nesnáší, protože jsem jeho druhá žena

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena
zena

Ne pokaždé vztah a manželství klapne. Poté přijde na řadu rozvod. Když už se to ale stane, dá se předpokládat, že si bývalí partneři najdou partnery nové. Co když ale rodina nedokáže tuto změnu překousnout?

S Tomášem jsem se seznámila, když byl rok rozvedený. Nebylo to tedy tak, že by se rozváděl kvůli mně. Vůbec jsme se v té době neznali. S bývalou manželkou Šárkou má dvě dcery, kterým tenkrát bylo 5 a 3 roky. Já jsem v té době byla bezdětná. Jeho děti mám ale opravdu ráda.

Seznámení s rodinou

Trvalo docela dlouho, než mě Tomáš přivedl představit rodině. Až jsem se začínala obávat, že mi něco tají. Že třeba rozvedený vůbec není a má mě jako milenku. Navíc mi ani nechtěl vysvětlit, proč se s jeho rodinou nemůžu poznat.

Když jsme spolu chodili rok, přivedl mě konečně na jednu rodinnou oslavu. Zjistila jsem, že tam o mně vůbec nevěděli. Netušili ani, že Tomáš má vůbec nějakou přítelkyni. Když mě představil svým rodičům a sourozencům, všichni zůstali stát a tvářili se na mě dost nepřátelsky. A to jim zůstalo celý zbytek odpoledne. Naprosto mě ignorovali. Dokonce, i když jsem chtěla Tomášově mamince pomoct s nádobím, odmítla mě.

Musím přiznat, že jsem tuto situaci celou obrečela. Tomáš se mě doma snažil uchlácholit. Vysvětloval mi, že jeho rodina měla jeho bývalou ženu moc ráda. Maminka s ní chodila často na víno či na kávu. Jejich vztah byl a stále je jako mezi maminkou a dcerou. A s Tomášovými sestrami se také stále vídá. Jezdí spolu i s dětmi a synovci na výlety. Jistě, jsou rodina, spojují je děti.

Zdroj: 123RF.COM

Navíc za jejich rozchod mohl tenkrát Tomáš, který Šárku podvedl a odešel za milenkou. Celá jeho rodina si myslela, že když s milenkou skončil, vrátí se k Šárce a budou dál spolu. Že je to jen taková krize, která se zase přežene.

Tomáš se Šárkou vychází dobře, myslím si, že ani proti mně Šárka nic nemá. Tomáš mi dokonce říkal, že když se rozešel s milenkou, chtěl se k Šárce vrátit. Ale ona byla ta, kdo už nechtěl jejich vztah obnovovat.

Snažila jsem se

Zařekla jsem se, že si Tomášovu rodinu získám. Třeba, až pochopí, že je mezi Tomem a Šárkou opravdu konec a ani Šárka o něj nestojí, vezmou mě na milost. Já je přece nerozvedla. Možná by pomohlo, kdyby si i Šárka někoho našla.

Moje snaha ale byla ale úplně marná. Všichni mě dál ignorovali a dokonce se mi vyhýbali. Kdykoliv jsem se měla nějaké rodinné akce účastnit s Tomášem, skoro všichni se vymluvili, že nemůžou. Naopak dál na rodinné akce zvali Šárku. Ta ale od té doby, co věděla, že má Tomáš mě, na rodinné akce přestávala chodit. I toto se otočilo proti mně, prý jsem ji vyštvala.

Zkoušela jsem ji dokonce kontaktovat, zajít s ní na kávu, abychom si vše vyříkaly. Marně. Šárka nejeví zájem.

Svatba

Po dalších dvou letech jsem otěhotněla a Tomáš mě požádal o ruku. Svatba byla brzy, abych se nevdávala s břichem. Nikdo z jeho rodiny nepřišel. Udělali jsme tedy jen malou svatbu. Jen my dva, jeho dcery a svědci.

Nyní mám před porodem a bojím se toho, co bude dál. Stále ale doufám, že čas a příchod dalšího člena rodiny, který za nic nemůže, všechno napraví.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články