Jana (36): Vždy si najde výmluvu, abych jeho rodinu nepoznala. Nevím, co mi tají

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
najdevymluvu
najdevymluvu

S Alexem žijeme už nějaký ten čas ve společném bytě. Potkali jsme se před 4 lety a více než tři roky ho považuji za svého partnera. Doufám, že si ho jednou budu moci vzít a mít s ním rodinu. Vzhledem k mému věku by už bylo na čase se o děti pokoušet. Jenomže si nejsem jistá, zda chci mít dítě s někým, kdo mi není schopen představit vlastní rodiče.

Alex o rodině nemluví. Jednou nebo dvakrát během našeho vztahu možná řekl, že se musí stavit na vesnici za mámou a něco s ní probrat, ani jednou mě ale nevzal s sebou. Když se ho snažím zeptat na informace o rodičích, vždy téma nějak zamluví.

Nemá s nimi špatné vztahy

Nemyslím si, že by měl s otcem či matkou nějaké problémy. Podle mého názoru by mi řekl, kdyby jeho rodiče byli kriminálníci nebo kdyby s nimi měl nějaké nevyřešené spory. Možná se za ně stydí? Nebo je v tom něco víc? Ať už je to cokoli, něco mi tají, a to už pěkně dlouho. Není přece normální, abych po tolika letech společného života nevěděla, kdo ho přivedl na svět.

Zdroj: 123RF.COM

Několikrát jsem se snažila nadhodit, že bych jeho rodinu ráda poznala. Vždycky jenom odpoví, že si určitě najdeme čas za nimi zajet. Jenomže když mu řeknu, že mám volno a mohli bychom konečně vyrazit na výlet za rodiči, on se vymluví, že musí pracovat. Jednou má projekt do firmy, jindy musí zůstat v práci přesčas. Vždy nějakým způsobem unikne tomu, abychom za rodinou jeli.

Snažila jsem se pátrat. Marně

Jediné, co vím, je, že Alexova rodina žije na venkově. Zda bydlí v domě jenom otec s matkou, nebo jestli má ještě nějaké další příbuzné, to netuším. Ani to, jak se vesnice jmenuje. Zkoušela jsem pátrat v Alexových fotoalbech, zadat jeho příjmení do internetového prohlížeče, nikdy jsem se ale nic nedozvěděla.

Když jsem mu to řekla, smál se mojí snaze a nakonec mi řekl, že až přijde čas, tak jeho rodinu určitě poznám. Tak, jako to říká vždy. Druhý den jsem ho ale přistihla, jak si prohlíží mou počítačovou historii a kontroluje, zda jsem něco opravdu nezjistila.

Nevím, co mi tají, ale rozhodně s ním chci toto téma vyřešit dřív, než se rozhodnu mít s ním děti. A jelikož mi čas šlape na paty, začínám uvažovat i o ultimátu: Pokud ti nemůžu věřit, budeme se muset rozejít.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články