Jana (31): Nevědomky jsem chodila s bývalým přítelem své matky. Když se potkali, byl to šok

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena sok
zena sok

Tomáše jsem potkala úplnou náhodou v supermarketu. Byla to láska na první pohled, okamžitě mezi námi přeskočila jiskra. Od toho sobotního rána, kdy jsem si do sámošky zaskočila pro čerstvé rohlíky k snídani, jsme spolu trávili každý den. Nemohla jsem se dočkat, až se konečně pozná s mojí maminkou.

Přiznám se, že mě trochu zaskočilo, že byl o 15 let starší. Neskutečně mě to ale k Tomášovi táhlo, takže jsem nad věkovým rozdílem přimhouřila (ba dokonce úplně zavřela) obě oči. Rozuměli jsme si, bylo nám spolu dobře. Já byla po několika nepovedených vztazích a Tomášova pozornost mi zkrátka dělala dobře. A těch pár let mezi námi? To vzal čert!

Bylo to mezi námi vážné

Zdroj: 123RF.COM

S Tomášem to byla láska jako trám. Po měsíci jsem mu navrhla, aby se ke mně nastěhoval. Srdce mi říkalo, že je to mezi námi vážné a na dobré cestě, tak proč lásce bránit a zbytečně si ji komplikovat? Po předchozích vztazích, které skončily ještě dříve, nežli vůbec stihly začít, jsem otálela s představením Tomáše své matce. I když mi hlava i mozek napovídaly, že s Tomášem to bude jiné, nechtěla jsem ji zase vystavovat nové známosti.

Konečně měl poznat moji mámu

Po půl roce, kdy jsem před matkou jen tak tajnůstkářsky mlžila, jsem se s Tomášem domluvila, že k ní konečně zajdeme na oběd. Najednou jsem se nemohla dočkat. Těšila jsem se, až budu moci mámě všechno říct, budu se jí moci svěřit a vyprávět jí, jak velké to mezi námi je. Chtěla jsem mámu překvapit, že jsem si konečně našla rozumného přítele, se kterým je společný život na dobré cestě. To jsem však netušila, že máma nakonec překvapí mě. A ne zrovna příjemně…

Ahoj Tomáši!

Byla neděle ráno a já s Tomášem stála před dveřmi matčina bytu. S úsměvem na tváři jsem stiskla zvonek a v duchu si připravovala řeč. Když se otevřely dveře, chtěla jsem promluvit, ale matka mě předběhla.

„Ahoj Tomáši!“ vypadlo z ní. Byla bledá jako stěna, oči vytřeštěné, jako kdyby viděla ducha. Podívala jsem se z matky na Tomáše. A ten se tvářil možná ještě hůř.

Chodili spolu…

Zdroj: 123RF.COM

Všichni tři jsme stáli mezi dveřmi jako opaření. Má připravená řeč „mami, tohle je Tomáš, poznali jsme se před půl rokem, bydlíme spolu a máme se moc rádi“ byla naprosto k ničemu. Jak se totiž ukázalo, Tomáš a moje máma (moje MÁMA!) spolu před třemi roky chodili. Najednou jsem si vybavila, jak mi tehdy vyprávěla o mladém zajíčkovi, se kterým si užívala příjemné chvíle. Když se mi v hlavě začaly přehrávat všechny ty pikantnosti, se kterými se mi svěřovala a nad kterými jsme se společně smáli se skleničkou vína v ruce, žaludek se mi obrátil naruby.

Může to být ještě horší?!

Můj přítel a moje máma spolu měli intimní vztah. Intimní vztah se vším všudy. Táhli to spolu asi rok, pak si Tomáš našel mladší přítelkyni a starší dámičku tak odsunul na druhou kolej. To odpoledne u mámy doma zůstala pečená kachna se zelím nedotčená. Tomáš se omluvil a zmizel nám z dohledu, večer mi jen napsal SMSku, že to nezvládne a musí to mezi námi ukončit. Když si přijel pro věci, nepromluvili jsme spolu jediné slovo. A moje máma? Ta se mnou studem skoro nemluví. Přišla jsem o skvělého přítele a můj vztah s mámou ochladl. Může to být ještě horší?!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články