Ivana (39): Hypotéka mi zničila manželství, o všechno mě připravila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
hypoteka
hypoteka

S rodinou jsme roky snili o bydlení ve svém. Nikdy by mě nenapadlo, že se z tohoto snu stane noční můra. Hypotéka mi nakonec zničila manželství a celé rodině přinesla jen stres, smutek a neštěstí. Kdybych to byla bývala věděla, bydlím raději dodnes v podnájmu.

Sen o domečku se zahradou

Když se nám narodila dvojčata, začali jsme s manželem Petrem pociťovat omezení našeho malého bytu. Snili jsme o vlastním domku se zahradou, na kterou budeme moct bez starostí vypustit naše dva temperamentní kluky.

Manžel měl průměrný plat a já brala rodičovskou podporu. Domluvili jsme se, že až se vrátím do práce, vezmeme si hypotéku a náš sen o bydlení si splníme. Nemohla jsem se dočkat. Od rodičů jsme dostali hezký pozemek ve městě, kde jsem vyrostla. Těšila jsem se na návrat „domů“ a hlavně na prostor, kterého se nám s rostoucími kluky dostávalo stále méně.

Nadšení střídají první problémy

Nemohla jsem se dočkat, až se vrátím do práce a začneme stavět. Hypotéku jsme získali celkem snadno, protože nám rodiče umožnili ručit jejich domem. Nějaké peníze jsme měli našetřené, a tak jsme plni nadšení začali vybírat stavební firmu. Dům našich snů měl být přízemní, malý, ale zároveň poskytující dostatek prostoru každému z nás. Na doporučení jsme se domluvili s místní firmou, která se nám zdála být schopná a spolehlivá.

Ale už od začátku se objevovaly stále nějaké problémy, měnil se rozpočet a firma neustále přetahovala termíny daných prací. Manžel z toho byl na nervy. Kromě náročné práce musel neustále řešit stavbu a vznikající problémy. Nic nešlo samo. Pro mě byl návrat do práce a péče o děti a domácnost také náročný. Vše okolo stavby jsem hodně emotivně prožívala a nechápala, proč se vše tak komplikuje.

Sny i rodina se rozpadají jako domeček z karet

Stres a problémy se rychle přenesly i do našeho vztahu s Petrem. Oba jsme byli unavení, otrávení a zklamaní. Začal kolotoč výčitek a hádek. Snažila jsem se držet rodinu pohromadě, ale manžel jakoby ztratil chuť najít řešení. Po roce utrpení mi oznámil, že už dům nechce a chce se rozvést. Obvinil mě, že za všechno můžu já, že to já jsem chtěla dům a všechno jsem zničila. Na to, že to byl náš společný sen, zapomněl.

Jsem úplně zničená. Všechno, o čem jsem kdy snila, se rozpadlo. Rodina, bydlení, vztah. Hrubou stavbu domu jsme odprodali. Splatili tím hypotéku. Padly na to všechny naše úspory. U soudu jsme se domluvili na střídavé péči o naše dva malé kluky a já se s nimi vrátila domů k rodičům, zatímco Petr si pronajal malý byt a jako otec je vzorný. Mám pocit absolutního selhání a nevím jak dál.

Autor: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články