Irena (49): Neskutečná souhra osudu: Stala jsem se babičkou i matkou v jeden den!

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 13
zena 13

Když mi moje dcera Pavlína oznámila, že čeká miminko, byla jsem nevýslovně šťastná! Konečně jsem se měla dočkat prvního vnoučátka, což je v životě budoucí babičky důležitý milník. Byla jsem štěstím bez sebe, proto jsem ignorovala náznaky mého těla, že něco není tak úplně v pořádku. Natolik jsem se soustředila na dceru a očekávané vnoučátko, že jsem si zpočátku vůbec neuvědomila, co se vlastně děje.

Moje dcera byla těhotná! A já taky…

Těhotenství dcery Pavlíny jsem prožívala. Vlastně asi úplně stejně jako kterákoli jiná natěšená babička, která se již nemohla dočkat prvního vnoučete. Prožívala jsem to s ní natolik, že jsem až mnohdy měla pocit, že snad i já prožívám typicky těhotenské příznaky – vadily mi různé vůně a pachy, cítila jsem tlak v prsou a pobolívalo mě břicho. Nejdříve jsem to připisovala tomu, že se prostě až moc těším na vnouče a těhotenství s dcerou díky našemu velmi blízkému vztahu až příliš prožívám. Pak mi ale došlo, že to možná bude jinak.

A taky bylo. Jak mi jednoho dne potvrdil těhotenský test, miminko jsem čekala i já. A to byl pořádný šok!

Zdroj: 123RF.COM

Miminko jsem v žádném případě neplánovala!

Dítě jsme s manželem ani v nejmenším neplánovali. Neblázněte, v našem věku?! Sice jsme stále žili intimním životem, ale miminko jsme nechtěli. Chránili jsme se s pomocí kondomu a já této metodě ochrany důvěřovala. Ne nadarmo se ale všude uvádí, že spolehlivost není stoprocentní…

Ačkoli si mnoho lidí myslí, že je kondom 100% spolehlivý, jeho spolehlivost se udává někde mezi 82–89 %. Během jednoho roku tak otěhotní asi 100 žen, které věřily, že je kondom naprostá jistota a početí nehrozí.

Měly jsme podobný termín porodu

Manžel zprávu o mém těhotenství nejdříve nemohl pořádně vstřebat, ale pak se na miminko začal těšit. Dcera byla šokovaná, nejdříve si dokonce myslela, že si dělám legraci. Ze všech z nás to ale nakonec vzala asi nejlépe, strašně se tomu smála. Mně to nepřišlo vtipné, mít dítě v mém věku? Jiné ženy bych označila za blázny, ale sama sebe jsem musela přesvědčit, že to zvládnu.

S dcerou jsme dokonce měly podobný termín porodu, což poukazovalo na souhru osudu, že jsme musely otěhotnět plus mínus ve stejném období.

Zdroj: 123RF.COM

Mami, já rodím!

Byla středa ráno a dcera mi volala. V telefonu celá udýchaná mezi bolestmi vzlykala, že už je to tady. Začala rodit! Ihned na mě padla nervozita! Přecházela jsem z místnosti do místnosti a v tom se to stalo, praskla mi voda. A to jsem měla ještě necelé 3 týdny do termínu!

Pak to šlo všechno ráz na ráz. Manžel mě odvezl do porodnice – do té samé porodnice, ve které v jiné místnosti právě rodila moje dcera. Neskutečně si s námi osud pohrával, že? Nakonec jsem to byla já, kdo přivedl na svět miminko jako první, což přisuzuji tomu, že jsem rodila již podruhé. Narodila se mi dcera Klára. O dvě hodiny později porodila moje dcera Pavlína vnučku Emičku.

A tak jsem se díky neskutečné souhře osudu stala v jeden den matkou i babičkou zároveň.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články