Hanka (56): Podezřívala jsem zetě z nevěry. Moje špehování málem zavinilo rozvod

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 41
zena 41

Pro svou jedinou dceru Michalku jsem si vždycky přála jen to nejlepší. Michalka byla vysněné dítě a vlivem osudu i jediné, proto se není čemu divit, že jsem se na ni tak upnula. Vždycky jsem si pro ni představovala sebevědomého muže, který by ji patřičně zaopatřil a nosil by ji na rukou. Její přítel Tonda se mi pro ni ale nezdál dost dobrý.

Svatbu jsem nechtěla

Po dvouleté známosti mi dcera oznámila, že se bude vdávat. Byla štěstím bez sebe, já ale se sňatkem nesouhlasila. Stále jsem totiž doufala, že chození s Tondou je pouze chvilková záležitost a že Michalka nakonec dostane rozum a najde pro sebe někoho lepšího. Můj nesouhlas se svatbou mi ale nebyl nic platný, protože se mladí tři čtvrtě roku poté vzali.

Zdroj: 123RF.COM

Zetě jsem nemusela

Jakmile byla ruka v rukávě, nemohla jsem na tom už vůbec nic změnit. Nezbylo mi tedy nic jiného než se s dceřiným manželem smířit. Lhala bych ale, kdybych tvrdila, že jsem Tondu přijala do rodiny. Zkrátka jsem ho po boku své dcery pouze nějak tolerovala, naoko jsem se ale tvářila tak, že s mladými sdílím jejich štěstí.

Stále jsem doufala, že je něco rozdělí

Roky plynuly a dcera se vedle Tondy zdála čím dál šťastnější. Uvnitř mě ale stále hlodal červíček naděje, že ty dva nakonec přeci jen něco rozdělí. Čtyři roky po svatbě jsem měla pocit, že přišla ta správná příležitost.

Zdroj: 123RF.COM

Ve městě jsem totiž zahlédla Tondu s jinou ženou. Mohl to být samozřejmě kdokoli, ale docela se k sobě měli. Ještě za tepla jsem proto tuto zprávu předala své dceři. Ta nad tím ale jen mávla rukou, že to mohla být kolegyně z práce. Víc se nad tím nepozastavila.

Byla jsem jako špion

Ačkoli dcera moji zprávu o možné nevěře nebrala nějak vážně, já jsem se rozhodla, že chytnu příležitost za pačesy. Byla jsem totiž přesvědčená, že právě toto je ten okamžik, který Michalku a Tondu od sebe rozdělí. A té šance jsem se nehodlala vzdát.

Začala jsem proto Tondu tajně špehovat. Zjistila jsem si, kdy končí v práci a poté jsem ho sledovala až domů. Samozřejmě tak, aby si mě v žádném případě nevšiml. Doufala jsem, že mi poskytne dostatek důkazů na to, abych dceři dokázala, že ji podvádí. Několikrát jsem ho totiž viděla s tou samou ženou. Co víc má dcera potřebovala k tomu, aby konečně otevřela oči?!

Lhala jsem vlastní dceři

Zdroj: 123RF.COM

Michalka ale na má slova stále nedbala, proto jsem se rozhodla k razantnějším u kroku. Napovídala jsem jí, že jsem Tondu a tu cizí ženu viděla, jak se spolu v místní kavárně líbají. Nebyla jsem na sebe pyšná, ale svá slova už jsem nemohla vzít zpátky. Dcera ještě toho dne na Tondu vyrukovala s tím, že ji podvádí, a vyhodila ho z jejich společného bytu.

Musela jsem s pravdou ven

Člověk by si myslel, že když jsem konečně dosáhla svého, budu šťastná. Opak byl ale pravdou. Dcera byla bez Tondy jako tělo bez duše, jakožto milující matku mě pohled na utrápené dítě neskutečně bolel. Proto jsem musela s pravdou ven, a to i za cenu toho, že se mnou dcera ani zeť už nikdy nepromluví.

Oba dva na mě byli neskutečně naštvaní. Nedivím se jim. Já ale pro svou dceru pouze chtěla to nejlepší. Až příliš pozdě mi došlo, že to nejlepší už vedle sebe má.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články