Hana (47): Manžel propadl hazardu. Neměla jsem na jídlo pro děti a jemu to bylo jedno

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
smutna zena 1
smutna zena 1

Honza byl vždycky rozumný chlap. V našem manželství to byl on, kdo vládl pevnou rukou a kdo udával naší společné cestě směr. Všechno se změnilo před půl rokem. Tehdy nešťastnou náhodou zemřel jeho dobrý kamarád. V ten okamžik si manžel našel rozptýlení, které mu pomáhalo tyto pro něho těžké chvíle překonávat.

Potřeboval přijít na jiné myšlenky

Manželův kamarád Pavel zemřel nečekaně kvůli autonehodě, kterou ani nezavinil. Měla jsem ho ráda, společně s Honzou tvořili nerozlučnou dvojkou už od dětství, proto jsem se nemohla divit, že ho ta zpráva hluboce zasáhla. Toho dne se opil do němoty a já mu ani slovíčkem nic nevyčítala.

Další den zmizel z domu. Řekl, že potřebuje přijít na jiné myšlenky, že ho to doma příliš svazuje. Nechala jsem ho. Každý z nás se se smutkem vyrovnává jinak. Když Honza potřeboval posedávat v baru, nebránila jsem mu. Chtěla jsem mu nechat čas a příležitost, aby přišel na jiné myšlenky.

Odcházel stále častěji

Týdny po Pavlově pohřbu plynuly a život nás ostatních se pomalu začal vracet do starých kolejí. Manžel ale stále působil velmi smutně a stále častěji mizel z domu. Údajně chodil posedět do baru, kde si vždycky dal dvě nebo tři skleničky něčeho ostřejšího. Ačkoli mi jeho počínání začínalo vadit, nechtěla jsem do něho rýpat. Jenže pak jsem si všimla, že nám z účtu mizí peníze, respektive že celá manželova výplata na společném účtu chybí a společně s ní vždy po troškách zmizí i část společných úspor.

Zdroj: 123RF.COM

Peníze mizely a já netušila kam

Když jsem opět zaznamenala, že celá manželova výplata chybí a na účtu chybí i polovina té mojí, okamžitě jsem na manžela udeřila. Měl tajnosti, o kterých jsem nevěděla? Do čeho investoval naše peníze? Nechala jsem si z banky vyjet výběry za poslední měsíce a zjistila, že peníze mizely vždy v ten den, kdy manžel odcházel z domu.

Údajně do baru, jak mi tvrdil, a já neměla důvod mu nevěřit. Jenže když mi nebyl schopen vysvětlit, kam mizí tolik našich peněz, neustále mlžil a vykrucoval se, bylo mi jasné, že peníze za něco utrácí. Jen přijít na to, za co.

Sebral mi všechny peníze

Zdroj: 123RF.COM

Situace vygradovala ve chvíli, kdy jsem si šla vybrat peníze na nákup. Bankomat ale hlásil, že na účtu žádné peníze nejsou. Ba dokonce jsme byli v mínusu! Nevěřila jsem svým očím. Okamžitě jsem volala manželovi, který mi to nejdříve nebral. Byla jsem zoufalá. Stála jsem s dětmi před obchodem a neměla ani korunu, abych jim nakoupila! Když se manžel konečně uráčil mi telefon vzít, slyšela jsem v pozadí ruch a najednou mi došlo, kam celé ty měsíce chodí. Do herny!

Manžel propadl hazardu, za který utrácel všechny naše peníze. Vybíral veškeré úspory a bylo mu úplně jedno, že nemám za co nakoupit našim dětem. Musela jsem si půjčovat od rodičů, abych měla na zaplacení poplatků a jídla pro rodinu.

Hana, Ostravsko
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí elektronické pošty. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články