Hana (43): Udělala jsem strašnou chybu a přišla o manžela. Nikdy ji nesmíte udělat také

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
zena 4 1
zena 4 1

Hana si myslela, že po sedmi letech manželství Richarda zná lépe něž kdokoli jiný. Včetně jeho samotného. Měla za to, že pro něj dělá to nejlepší, když se staví proti jeho vůli. Ale to se přepočítala.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Myslela jsem to s ním dobře,“ píše hned na úvod ve svém e-mailu. „Jenže jsem to asi tentokrát vážně přehnala. No, a tak překvapení nakonec nedopadlo tak, jak jsem doufala. Stálo mě to manželství,“ dodává.

Ačkoli Hana chtěla udělat pro svou životní lásku jen to nejlepší, nakonec skončila sama a teď, půl roku po rozvodu, jen přemýšlí nad tím, jaké by to bylo, kdyby se tehdy zachovala jinak.

Řekl mi, co si přeje. Já ale tehdy měla za to, že to není pravda

„S Richardem jsme měli slavit výročí svatby. Jelikož nikdy nedokážu držet jazyk za zuby, naznačila jsem mu, že bychom si mohli užít společný víkend v centru se saunami a vířivkou,“ vypráví Hana.

„Usmál se na mě a odpověděl, že by si mnohem raději zašel do jednoho sportovního klubu zahrát tenis, který jsme spolu dříve hrávali. Pak bychom prý mohli jet domů a udělat si hezký víkend u nás. Když jsem mu naznačila, že mám už víkend zarezervovaný, zeptal se, jestli jde zrušit.“

Hana odpověděla popravdě, že zrušit víkend může. Richard proto počítal s tím, že si zahrají tenis a budou spolu doma, v prostředí, které oba tak milují. Jenže nepočítal s tím, že Hana nic nezrušila.

„Přesvědčila jsem sama sebe, že manžel nechce jet na víkend pryč kvůli penězům. Měla jsem za to, že si to užijeme a že mu udělá radost, když nakonec opravdu někam vyrazíme,“ svěřuje se čtenářka.

„Jenže když jsem mu v den odjezdu oznámila, že spolu nakonec opravdu na společný víkend jedeme, naštval se. Pohádali jsme se a on se mnou týden nemluvil. Pak mi řekl, že se chce rozvést.“

Prý myslím jen na sebe, vůbec ho neposlouchám

Hana dlouho nechápala, proč se s ní její muž vlastně rozvedl. S odstupem času si ale uvědomila, že každé jeho slovo byla vlastně pravda. Dnes už dobře ví, kde udělala chybu.

„Ten den mi Richard řekl, že myslím jenom na sebe. Že se celý svět točí kolem toho, co chci já. Možná jsem ho chtěla překvapit, ale udělala jsem to tak, aby se všechno líbilo hlavně mně.

A to i přesto, že mě požádal, zda bychom nemohli trávit společný čas doma. Sám pro mě měl totiž připravený romantický program na večer a chtěl trávit výročí pro jednou doma.“

Když se po týdnu Richard vrátil domů od kamaráda, u kterého přespával, Hana doufala, že jí přišel odpustit. On jí místo toho ale řekl, že po dlouhých úvahách mu došlo, že byla vždycky sobecká a myslela si, že ho zná lépe, než se zná on sám.

„S těmi slovy odešel. O pár dní později jsem dostala žádost o rozvod. I když jsem se ho snažila přemluvit, aby se vrátil, dopadlo to stejně. Řekl mi, že mu beze mě bude lépe, a pokud si myslím opak, jsem pořád stejná,“ končí Hana s vyprávěním.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články