Gábina (27): Romantický výlet do Paříže nebo noční můra?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena pariz
zena pariz

Od přítele jsem dostala ten nejlepší dárek k narozeninám – výlet do Paříže! Místo krásného zážitku to byla dovolená hrůzy. Je jedno kde jste, ale když je to s nesprávným člověkem, tak to nikdy nebude stát za to!

Příběh plný lásky se nekoná

Pokud čekáte příběh plný lásky, tak to raději ani nečtěte. I když to byl můj nelepší narozeninový dárek, tak skončil pořádným fiaskem. Navštívit Paříž byl můj největší sen. Na každém rohu zahlédnete květiny, krásné kavárničky, značková vína a samozřejmě pařížskou dominantu Eiffelovu věz.

Život v tomto města začíná pomalu a lidé nikam nepospíchají. Byla jsem nadšená takovým stylem života, ale hned první hodiny našeho výletu byly katastrofální. Zaspali jsme a nestíhali se ani nasnídat. Autem jsme jeli na nádraží, kde nás měl vyzvednout autobus. Hrůzou mě polil pot, když jsem při parkování zahlédla, jak autobus zrovna odjíždí. Utíkala jsem mu naproti a stoupla si do cesty. Celá uhoněná jsem přemlouvala řidiče, aby na nás počkal. Lukáš mezi tím přiběhl s kufrem, a i přes nelibost řidiče jsme se nacpali dovnitř.

Noční jízda

Po nepohodlné noční jízdě mě probudil hlas delegátky. Bylo brzy ráno a my už zastavujeme před Eiffelovou věží. Pak následuje prohlídka Notre Dame, Lucemburských zahrad a Champs Elysees. Podvečer jsme strávili u Vítězného oblouku.

Zdroj: 123RF.COM

Měli jsme rozchod a s Lukášem nás zastavila skupinka místních. Já uměla jen anglicky a zabrala jsem se s nimi do hovoru. Pak jen vidím, jak si můj přítel sundává brýle a batoh a zuří vzteky. Najednou všichni začnou utíkat a odhazují peníze.

Nechápu, co se děje. Lukáš mi řekne, že chtěli rozměnit a on jim klidně podal 100 euro! Vrátili mu špatně a pak chtěli utéct. Nálada klesla na bod mrazu a Lukášovo chování je opět neúnosné. Odmítá se se mnou bavit!

Později procházíme krásnou uličkou, kde postávají místní malíři. Nechám si namalovat portrét a Lukáše to naštve, že chtějí moc peněz. Stojí mi za zády a najedou přijde druhý malíř a začne ho také malovat. Lukáš se s ním hádá, ale malíř pokračuje dál.

Za pár minut je hotov a chce zaplatit za své dílo. Já už držím krásný obraz od sympatické malířky a Lukáš začíná vytahovat peněženku. Ptám se ho, jestli ten obraz chce, on na mě zařve, že ne, ale musí ho zaplatit. „Nemusíš platit nic, pokud se ti nelíbí“, řeknu mu. Lukáš mu i přesto podá peníze a nese si plátno stočené do ruličky. Po cestě ho třikrát schválně upustí a kope do něj. Nechápu, proč s takovým nevyrovnaným člověkem vůbec jsem!

Celý výlet završí otřesná návštěva Louvru, kdy se se mnou odmítá bavit a odejde na tři hodiny někam do neznáma. Já v slzách sedám do zahrad a snažím se uklidnit, je to vážně ten nejhorší výlet! Lukáš přijde a já mu oznámím, že se chci nadobro rozejít.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články