Eliška (43): Manžel mi neřekl, že má finanční problémy. Vtrhli k nám exekutoři a zabavili náš majetek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dluhy
Dluhy

Myslela jsem, že si s manželem říkáme všechno. Sám mi tvrdil, že pokud budu mít nějaký problém, mohu se mu svěřit. A ačkoli já pravidlo dodržovala, on přede mnou tajil nastávající katastrofu. Kdyby se přiznal včas, možná bych dokázala pomoct. Když u nás ale zazvonil exekutor, vůbec ho nezajímalo, že o žádných dluzích nic nevím.

Mohla jsem se jenom dívat, jak nám několik mužů odnáší na příkazy exekutora do auta náš majetek. Televize, počítač a další elektronika. Všechno zmizelo v dodávce i přes moje protesty.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel nebyl doma. Nezvedal mi telefon

Myslela jsem, že jde o nějaký omyl, a tak jsem se snažila dovolat manželovi. Exekutor mi sice předložil potřebné papíry, přesto jsem nevěřila tomu, že by měl můj muž nějaký finanční problém, o kterém by mi neřekl. Navíc natolik závažný, aby došlo až na exekuci. Bohužel jsem se manželovi nemohla dovolat, jeho telefon hlásil, že je nedostupný.

Začala jsem mít pocit, že je to všechno pravda. Normálně mi totiž telefonáty bral i v práci, ten den měl navíc být už dávno doma. Připadala jsem si před exekutorem hrozně hloupě. Nejen, že můj manžel nadělal dluhy, ale navíc mi o nich neřekl. Nešlo jenom o to, že nám všechno zabavili, ale i o to ponížení, když jsem se ho za jeho nepřítomnosti zastávala, abych nakonec zjistila, že opravdu dluhy nadělal.

Když přišel domů, snažil se mi všechno vysvětlit. Už ho nechci ani vidět

Zdroj: 123RF.COM

Nejdřív se vymlouval, že mi telefon nevzal, protože neměl v práci nabíječku. Také prý mu šéf řekl, aby zůstal déle. Jenomže mně bylo jasné, že se zdržel úplně jinde. Nebyl sice opilý, ale alkohol jsem z něho cítila. Nakonec přiznal, že o exekuci věděl, ale netušil, jak mi to má celé říct. Tak po práci zašel na posilňujícího panáka.

Začal mi objasňovat, jak k dluhům přišel, ale mě to nezajímalo. Každý dělá chyby, měl mi o tom ale říct předem. Mohla jsem mu pomoct. Takhle ze mě udělal hloupého blázna. Za jeho neschopnost jsem zaplatila já, navíc majetek, který nám sebrali, byl ze společných peněz. Ještě ten den jsem si sbalila kufry a odjela k rodičům. S manželem se už měsíc nebavím. Snaží se mi volat a posílá mi omluvné zprávy. Já ale nevím, jestli mu dokážu ještě po tom všem věřit. A i kdyby ano, nechci se nijak podílet na řešení finančního problému, do kterého jsme nemuseli vůbec spadnout.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články