Dita (42): Manžel se nedokáže smířit s tím, že je naše dcera dospělá. Odhání od ní všechny známosti

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 4
zena 4

Často se říká, že dcery zůstanou v očích svých tatínků těmi malými holčičkami, které je stále potřeba hlídat. V našem případě to skutečně platí. Manžel se totiž nedokáže smířit s tím, že je naše dcera Petra dospělá, a starost o ni převzal po svém. Je přesvědčený, že od ní musí odehnat každého nápadníka, protože na lásku a všechno okolo má ještě dost času.

Dcera je vytoužená

Pro založení rodiny jsem se rozhodla poměrně brzy. Už po skončení střední školy jsem věděla, že mě to k dítěti táhne, a nechtěla jsem příliš dlouho čekat. Osud to ale zamýšlel jinak a miminko mi do života nadělit nechtěl. S manželem jsme se sice poctivě snažili, ale shůry nám zkrátka nebylo dáno. Až teprve v mých skoro dvaadvaceti letech se na těhotenském testu ukázaly vytoužené dvě čárky. Bylo to v době, kdy jsme zrovna uvažovali nad tím, že nám asi miminko není souzeno, a než podstupovat umělé oplodnění, tak raději zůstaneme bezdětní manželé. Dcera Petra je tak skutečně vytoužené dítě.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel se v ní viděl

Už od malé holčičky Patra tíhla více k tátovi než ke mně. Měli spolu velmi silný vztah, z toho důvodu tenkrát zůstal na rodičovské doma manžel a já šla do práce. Všem nám to vyhovovalo, dcera byla spokojená, že může trávit většinu času s tátou, a já díky lepší pracovní pozici vydělávala více než manžel. Všechno bylo perfektní.

Manžel se v dceři viděl. Byla mu hodně podobná, jako maličká vypadala úplně stejně jako on, když byl dítě. Velmi se na ni upnul, každý si všímal jeho nekonečné lásky.

Špatně snášel, že už nás nepotřebuje

Jenže dcera rostla a čím byla starší, tím méně nás potřebovala. A to manžel velmi těžce nesl. Nedokázal se smířit s tím, že dcera roste a dospívá. Představa, že jednoho dne tzv. vyletí z hnízda, ho trápila.

Najednou byla dcera dospělá, oslavila osmnácté narozeniny a toužila chovat se tak, jak se chovají její vrstevníci. Chtěla jsem jí to dopřát, ale manžel byl proti. Odmítal ji pustit na zábavu, doma musela být do deseti a dcera to tolerovala, i když už byla dospělá.

Zdroj: 123RF.COM

Každého kluka od ní odežene

Manželova přehnaná starost o bezpečí jeho holčičky jde poslední dobou do extrémů. Manžel si totiž vzal do hlavy, že je dcera ještě příliš mladá na to, aby někoho měla. Když nám představila prvního přítele, doslova ho od nás vyhnal. Chlapec se zalekl a dceři dal kopačky. Ta to samozřejmě tátovi nemohla odpustit, cítila se poníženě a já se jí nedivila. Bohužel podruhé to bylo stejné, manžel udělal bububu a kluk utekl.

Teď nám dcera oznámila, že se stěhuje. Už s námi nechce bydlet. Na jednu stranu mě to bolí, na stranu druhou jí rozumím. Kdyby tu zůstala, asi by si nikdy nikoho nenašla. Její táta v ní totiž pořád vidí svoji malou holčičku. A to se asi nikdy nezmění.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články