Denisa (40): Učitelka šikanovala mého syna. Nakonec ji vyhodili ze školy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zla ucitelka
zla ucitelka

Když syn přišel ze školy poprvé s tím, že má problémy s jednou učitelkou, mysleli jsme si, že si zkrátka jenom nesedli. Počínající puberťák v sedmé třídě začínal být drzý a učitelům se to nemuselo líbit. Nakonec její chování označil dokonce za šikanu, což už jsme se rozhodli řešit.

Synovi věříme, ale učitelé jsou přece spíše od toho, aby zakročili proti šikaně. Že by si na něho někdo natolik zasedl, to nám přišlo divné. Jenomže z výpovědí několika spolužáků vyplynulo, že události, které nám syn doma vyprávěl, se ve skutečnosti staly.

Ponižovala ho kvůli slabé finanční situaci naší rodiny

Není žádným tajemstvím, že se živím jako švadlena a můj manžel je v invalidním důchodu. Nemůžeme si dovolit to, co jiné rodiny. Informace se samozřejmě dostala i do školy. Jenomže ona zmíněná učitelka vždy před každým výletem před celou třídou vysvětlovala, že s nimi náš syn pravděpodobně nepojede, protože nebude mít dvě stě korun na vstup. A on se tolik styděl, že nám doma o výletu ani neřekl a opravdu nejel, ačkoli bychom pro něj finance jistě měli.

Shazovala mu věci z lavice. Opakovaně i často, několik spolužáků se ho i zastalo

Zdroj: 123RF.COM

Podle několika dětí během hodin učitelka procházela mezi lavicemi a často shodila našemu synovi na zem učebnici nebo lahev s pitím. Prý že je to omylem, že si nechává věci moc na kraji lavice. Jenomže děti sami potvrdily, že to není pravda, že je to spíše naschvál, dokonce se ho některé i zastaly, jenomže to nepomohlo a Otakar tak každou přestávku sbíral učení pod lavicí.

Kvůli jménu mu dala špatnou známku z dějepisu

Ano, pojmenovali jsme syna Otakar. Nemohli jsme tušit, že bude mít jednou takovou učitelku. Byl zkoušen z dějepisu z druhé světové války. I když měl podle spolužáků skvělý výsledek, učitelka mu položila otázku na Přemysla Otakara druhého, který nikdy neměl s druhou světovou válkou nic společného. Syn nevěděl o Otakarovi ani slovo. Učitelka ho v tu chvíli poslala sednout se čtyřkou, protože prý s takovým jménem, jako má, by měl o svém jmenovci vědět všechno.

Učitelský sbor o chování učitelky do poslední chvíle nic nevěděl. Zpočátku nám tvrdili, že je naše nařčení absurdní. Jenomže několik dětí ze třídy se Otíka zastalo a řekli učitelům, co třídní skutečně provádí. Učitelku ze školy vyhodili s tím, že snad najde místo jinde. Údajně jí napsali i doporučení, protože do poslední chvíle nevěřili, že by skutečně Otu šikanovala. Ale pro klid a dobro všech musela odejít. Otíkovi jde od té doby škola daleko lépe. Dokonce začal jezdit s dětmi na výlety a našel si mnoho nových kamarádů.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články