Dana: Po letech od rozchodu jsme se opět sešli pod jednou střechou, každý s někým jiným

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
udivenekoukat
udivenekoukat

Když nám přítelova sestra přivedla představit svého nového přítele, všichni jsme se těšili a byli jsme hrozně zvědaví. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem ho uviděla…

Od velké lásky k přátelství

S Jirkou jsme spolu chodili 5 let. Ze začátku to byla láska jako trám. Byli jsme spolu téměř pořád a stále zamilovaní. Poměrně hodně brzy jsme spolu začali bydlet. Já studovala vysokou školu a on pracoval v call centru. Díky jeho práci a mým brigádám jsme si mohli dovolit platit nájem maličké garsonky.

Když jsem dostudovala a Jirka si postupně našel lépe placenou práci, mohli jsme si dovolit naši první dovolenou a vzápětí i větší byt. Paradoxně, místo toho, abychom si života začali konečně pořádně užívat, někde to vázlo.

Zdroj: 123RF.COM

Po 5 letech náš vztah jaksi vyprchal. Najednou jsme zjistili, že jsme spíš kamarádi než pár. A tak jsme se rozhodli, že se rozejdeme. V tu chvíli se nám oběma hodně ulevilo, spadlo napětí a my si konečně začali zase rozumět. Tentokrát ale jako nejlepší kamarádi.

Ještě chvíli jsme spolu bydleli. Pak si ale Jirka našel přítelkyni, která mě nesnášela. Dost na mě a naše kamarádství žárlila. Aby Jirka svůj nový vztah udržel, odstěhoval se ke své nové přítelkyni a se mnou postupně přestal úplně komunikovat.

Já se odstěhovala taky, protože tak velký byt byl pro mě zbytečně drahý. Našla jsem si opět malou garsonku, která mi bohatě stačila. S Jirkou jsme se navzájem jeden druhému ztratili.

Nová láska

Zdroj: 123RF.COM

Časem jsem si našla nového přítele Pavla. Láska probíhala trošku jinak, protože jsme byli dospělejší, oba jsme pracovali, nezasahovali nám do vztahu tolik rodiče ani kamarádi. Chodili jsme spolu o obědové pauze na oběd, po práci na večeři, o víkendu na výlety… Až jsme se postupně sestěhovali.

Pavel mě brzy seznámil se svou rodinou. Jeho rodiče jsem si od prvního okamžiku zamilovala a jeho dvě mladší sestry Karolína a Lucie byly brzy jako moje vlastní. Často jsme k nim do jejich rodinného domu jezdili a trávili tam i celé víkendy. Stala jsem se součástí takové velké rodiny.

Sestřin nový přítel

Čas plynul a najednou jsme slavili 3leté výročí našeho vztahu.

Jednoho dne za námi všemi přišla mladší Karolína, že má už pár týdnů přítele, a že by nám ho chtěla představit. Trošku jsme tušili, že někoho má. A byli jsme rádi, že ho chce přivést. Bude nás zase o jednoho víc a bude ještě větší legrace.

Následující pátek jsme se tedy všichni sešli u rodičů mého přítele a jeho sester a napjatě jsme čekali. Karolína s přítelem přijeli poslední.

Když nám svého přítele představila, zůstala jsem stát s otevřenou pusou a nezmohla se na slovo. Stejně tak zůstal jako opařený stát Karolínin přítel. Je to totiž Jirka, můj bývalý, kterého jsem už pár let neviděla. Po chvilce, kdy na nás všichni nechápavě zírali, jsme se oba začali smát. Pak jsme rodině našich partnerů povykládali celý náš příběh. Bavili jsme se všichni.

A bavíme se dodnes, když se například s Jirkou v sobotu ráno potkám v koupelně. Naštěstí jsou můj Pavel i jeho sestra Kristýna inteligentní lidé, nežárlí a baví se stejně jako my.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články