Dana (32): Načapala jsem svého otce. Reakce mojí mámy na tak závažnou situaci mě doslova paralyzovala

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
Zdroj: Shutterstock

Dana se nechtěně stala svědkem situace, u které by ze všeho nejraději vůbec nebyla. Přistihla svého otce s milenkou, a k tomu všemu přímo v jejich domě. Už to samo o sobě Danu naprosto šokovalo, ale reakce její mámy byla možná ještě horší.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vidět vlastního tátu s milenkou vyrazilo Daně dech. Něco takového opravdu nečekala a daná situace jí byla nesmírně nepříjemná.

Nedala jsem o sobě vědět a rodiče jsem navštívila neohlášeně

Kdykoli se chystám na návštěvu svých rodičů, vždycky dávám dopředu vědět. Máma si mě za to sice dobírá, že se přece nemusím ohlašovat, že pro ně nejsem návštěva.

Pro mě je to ale samozřejmost. Už několik let žiji sama a také jsem ráda, když se mi návštěvy ohlásí. Rodiče říkají, že u nich budu vždycky doma, přesto před každou návštěvou dávám vědět.

Jednou jsem to neudělala. Ani nevím proč, možná jsem to nestihla. Každopádně jsem se v domě rodičů objevila nečekaně a nyní toho lituji.

Ten pohled nikdy nedostanu z hlavy. Kéž bych to nikdy neviděla

Na první pohled se zdálo, že nikdo není doma, všude totiž byla tma. Automaticky jsem se vydala do obývacího pokoje, kde rodiče často trávili čas. Nikde nikdo nebyl.

Poté jsem zaslechla smích vycházející z ložnice. Ani ve snu by mě nenapadlo zamyslet se v tom okamžiku nad tím, zda smích skutečně patří mámě.

Když jsem vešla do ložnice, zůstala jsem stát ve dveřích. Táta tam měl nějakou cizí ženskou – očividně svoji milenku. Ten pohled nikdy nedostanu z hlavy.

Mámina reakce mě doslova paralyzovala

Stála jsem tam jen pár vteřin a najednou se mi za zády zjevila máma. Pro tátu to byl dvojnásobný šok. Celá ta trapná situace trvala jen pár vteřin, ale mně přišlo, že trvá celou věčnost!

Když jsem viděla, jak na celou věc reaguje moje máma, doslova mě to paralyzovalo. Stála jsem ve dveřích přikovaná a najednou nevěděla, co mám dělat.

Máma byla naprosto klidná, vůbec ji to nerozhodilo, přitom ve mně se to pralo! Ona jen pokývala hlavou a zase odešla. Já se konečně zmohla na to, abych zavřela dveře a následovala svoji mámu.

Překvapila mě svým postojem. Tohle jsem nečekala

Zatímco táta kvapně vyprovázel svoji prozrazenou milenku, máma v kuchyni postavila na čaj. Nechápala jsem, jak to může brát takhle s klidem! Bála jsem se promluvit, ale ona prolomila ticho.

Prý to už dávno ví, že táta někoho má. Nerozhodilo ji to, protože už je s tím nějakou dobu smířená, že v jeho životě není jediná. Nepřestávala jsem se divit. Vážně se tohle děje?!

Když za námi táta přišel do kuchyně, jal se situaci vysvětlovat, ale máma ho hned zastavila. Nechtěla nic slyšet. Na mě toho bylo moc, musela jsem pryč. Já vzteky doslova bublala a moje máma, o kterou šlo především, klidně pila čaj.

Doteď to nechápu. Naši jsou stále spolu. Zda má, či nemá táta dál bokovku, netuším, nemluví se o tom. Pořád ale mám tu situaci před očima a stále ji nechápu.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články