Dagmar (39): Odpustila jsem mu tu nejhorší věc, jakou může člověk člověku udělat. Vrátilo se mu to jako bumerang

od Adéla Vocetková
Zdroj: Shutterstock

Jaká je podle vás ta vůbec nejhorší věc, kterou může člověk někomu druhému udělat? Naše čtenářka Dagmar má v této otázce bohužel jasno.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

S přítelem Jonášem čekala dítě. Místo toho, aby se budoucí rodiče těšili na přírůstek do rodiny, řešila Dagmar jednu velmi nepříjemnou věc.

Podváděl mě, když jsem pod srdcem nosila jeho dítě

Miminko jsem si přála, ale dokud jsem nepotkala Jonáše, prostě se mi nepoštěstilo. Když jsem konečně otěhotněla, nemohla jsem se miminka dočkat.

Byla jsem teprve ve třetím měsíci, když jsem zjistila, že mě přítel podvádí. Se mnou spát nechtěl, bál se totiž, aby neublížil miminku. Potěšení však začal hledat jinde.

Tehdy mě to hodně vzalo, dokonce jsem vlivem stresu začala krvácet a bála se, že o miminko přijdu. Naštěstí se tak nestalo.

Odpustila jsem mu, ale on to udělal zase

Nevěra je pro mě věc, která by se neměla odpouštět. Nejvíc mě ranilo, že mě podváděl, zatímco jsem pod srdcem nosila jeho dítě.

Přesto jsem mu odpustila, ačkoli jsem vždycky byla proti tomu. Jemu to ale nebránilo v tom, aby mě podvedl znovu.

Milovala jsem ho a myslela si, že až se naše dítě narodí, změní se. Proto jsem mu opakovaně dávala další šance, a nakonec už i přehlížela, že chodí za jinými.

Pár dní před termínem mě opustil kvůli jiné

Měla jsem jen pár dní do porodu. Vrátila jsem se z kontroly a našla Jonáše, jak si balí své věci. Oznámil mi, že jeho milenka čeká dítě a že chce žít s ní.

Po jeho odchodu jsem probečela tři dny. On najednou utnul veškerý kontakt, já se mezitím doma utápěla v zoufalství. Bylo mi vážně na nic.

Když jsem porodila, nepřišel se podívat. Psala jsem mu a prosila ho, stále jsem ho milovala. Neprojevil zájem ani o mě, ani o naši dceru.

Život mu to vrátil

Jednoho dne zvonil u mých dveří a chtěl se vrátit zpátky. Tvrdil, jak všeho lituje. Bylo to tři měsíce po porodu – já ho vytěsnila z hlavy, žila jsem jen pro svou dceru.

Dozvěděla jsem se, že ho milenka opustila – našla si totiž nového přítele, kterého dokonce nechala zapsat do rodného listu.

Život mu to vrátil. Já už ho zpět nevzala, na to mi až moc ublížil. Ne nadarmo se říká to o té vodě, která se vaří… Dobře mu tak.

Autor: Natálie Kabourková

Související články