Čtenářka Martina: Když jsem ho spatřila, polilo mě horko. Důsledky našeho fatálního setkání rozdýchávám ještě teď

od Adéla Vocetková
Zdroj: Shutterstock

Na setkání s Leošem Martina vzpomíná ještě teď. Nevěřila, že ho ještě někdy uvidí, a přece to osud zařídil tak, že se náhodou potkali. Důsledky náhodného setkání však nejsou zrovna růžové.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Martina a Leoš se poznali už před mnoha lety. Kdysi se mezi nimi něco stalo a poté se jejich cesty rozešly. Martina za to byla ráda a upřímně doufala, že Leoše už nikdy nepotká. Bohužel se stalo. Po nějaké době se totiž znovu shledali.

Stačil jediný pohled a polilo mě horko. Všechny vzpomínky byly zpátky!

Posledních dvacet let jsem žila spokojený život. Vdala jsem se za fajn chlapa, porodila mu tři děti. Měla jsem práci, která mě bavila, a dočkala jsem se i vytouženého domečku.

Jednoho dne jsem však potkala starého známého a to byl začátek konce. Doufala jsem, že už ho nikdy neuvidím. Naše cesty se už před mnoha lety rozešly každá jiný směrem.

Stačil jediný pohled a polilo mě horko. Během vteřiny se mi vrátily všechny vzpomínky na společně prožitý čas. Rozklepala se mi kolena a srdce zdvojnásobilo tep.

Doufala jsem, že mě nepozná. Opak byl bohužel pravdou

Toho dne jsem si zašla s kamarádkou na kafe. Seděly jsme spokojeně v oblíbené kavárně, popíjely kafe, daly si zákusek a řešily typicky ženské věci.

Najednou jsem pohledem zabloudila ke vchodu, kde se právě zjevila mně dobře známá postava. Poznala jsem ho na první dobrou, ale v duchu jsem doufala, že mě on třeba nepozná. Soudě dle jeho výrazu byl opak bohužel pravdou.

Neváhal a oslovil mě. Po letech jsem opět stanula tváří v tvář muži, který byl mou první láskou a který mi později zlomil srdce. Co zlomil – on ho doslova rozdrtil.

Najednou jsem zapomněla na svůj současný život. Nedokázala jsem se ovládat!

Nechala jsem se pozvat na kafe, rozloučila se s kamarádkou a strávila s dávnými přítelem dobré dvě hodiny. Ačkoli jsem doufala, že už se nikdy v životě neuvidíme, měli jsme si toho tolik co říci.

Najednou jako bych zapomněla, kdo jsem teď a jaký je můj současný život. Cítila jsem, že se nedokážu ovládat. Tohle Leoš prostě uměl už tehdy a očividně to uměl i po letech.

Až nyní vím, že odejít k němu na hotel byla velká chyba. V tom okamžiku jsem však byla pohlcena starými city a nedokázala rozumně uvažovat.

Následky našeho setkání po letech rozdýchávám ještě teď

Asi nemusím popisovat, co se na onom pokoji v hotelu, kde byl Leoš toho času pár dní ubytovaný, mezi námi odehrálo. Vrátila jsem se zpátky v čase a opět podlehla kouzlu toho samého muže, kterému jsem podlehla už kdysi.

Nevím, co jsem si namlouvala. Nevím, proč jsem to udělala. Proč jsem tak moc riskovala?! Nechala jsem se nalákat na jeho šarm – jako před lety – a udělala velkou chybu.

Od toho okamžiku jsem o Leošovi opět neslyšela. Následující den se z hotelu odhlásil a odjel neznámo kam. Následky našeho setkání však rozdýchávám ještě teď. Před manželem mám černé svědomí – nejenže jsem ho podvedla, což byla velká chyba, ale mnohem více mě děsí ty pocity, které ve mně nečekané shledání po letech opět vyvolalo.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články