Barbora (22): O „to“ nejcennější jsem přišla se sousedem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
holka
holka

Byla jsem asi jediná na střední, která s nikým nespala. Věřila jsem na staré dobré hodnoty a chtěla si počkat na někoho, kdo za to bude stát. Zamilovala jsem se do svého souseda, který to měl v paži. Zlomil mi srdce a nejevil o mě žádný zájem.

Těžké období na střední škole

Chodila jsem na střední zdravotnickou školu a chtěla se stát doktorkou. Můj plán byl jasný a chystala jsem se ho uskutečnit. Ve třídě se probíral jen to jedno. Já ani s jedním neměla zkušenosti, a tak jsem byla pro všechny „ta divná holka“. Přišlo mi nechutné spát s každým druhým na potkání, jako to dělaly mé vrstevnice. Po maturitě jsem se přestěhovala na kolej vysoké školy. Doopravdy se mi splnil sen a začala jsem studovat na doktorku. Plány mi narušil krásný a chytrý soused od naproti.

Poprvé jsem ho spatřila

Zdroj: 123RF.COM

Na kolejích vedle přes chodbu bydleli starší studenti, kteří dokončovali studium. Poprvé jsem uviděla Honzu, když šel ze sprchy bez trička. Vypadal k nakousnutí a já se na něj nemohla vynadívat. Měl světle modré oči a tmavé vlasy. Kůži skoro průsvitnou, bez jediné známky nedokonalosti. Mrknul na mě a já rychle celá rudá zalezla na pokoj. Vykládala jsem své nové poznatky kamarádce a ta jen odvětila, že je to místní playboy.

Naše první rande

Honza mě pozval na kafe v místní kantýně. Ano, jako první schůzka nic moc! Řekl mi, že nehledá vážný vztah a že by mě nerad tahal za nos. Podvedla ho bývalá přítelkyně a on si chtěl jen užívat. Ano, varoval mě! Ale já hloupá tajně doufala, že ho změním a on se do mě nakonec zamiluje. Byla jsem jako malá holka, která si vysnila svůj romantický příběh.

Odkopnutá a zostuzená

Naše nadcházející schůzky trvaly několik dní v zapadlých chodbách naší školy. Jednoho dne se mě Honza zeptal, jestli s ním chci strávit noc. S nadšením i menším zaváháním jsem souhlasila. S koktavým dodatkem, že jsem stále panna. On se smál jako blázen a nevěřil mi to. Ten večer jsem přišla k němu na pokoj s příjemným pocitem, že o TO konečně přijdu.

Zpětné hodnocení

Můj první milostný zážitek stál opravdu za to. Nemohla jsem to sice moc porovnávat, ale jeho přesné pohyby těla mluvily za vše. Trvalo to dlouho a trochu to bolelo, ale byla jsem ve směs spokojená. Posléze jsem plánovala tulení a objímání, ale on mi chladným hlasem řekl, ať odejdu. Vyhodil mě jako psa za dveře a pustil si nahlas rockovou hudbu. Byla jsem zklamaná a začínala jsem toho litovat. Opravdu jsem právě promrhala své panenství na někom takovém? Po té osudové noci jsme se ještě párkrát sešli, ale on už o mou společnost nejevil velký zájem. Utnula jsem veškerý náš kontakt, aby mi zůstala nějaká ta hrdost. Pokud se po takovém zážitku dá ještě o hrdosti mluvit.

Druhá šance?

Za pár měsíců se mi přece jen ozval s návrhem, ať zajdeme na skleničku. Souhlasila jsem a domluvila sraz v malém irském baru v centru města. Přišel s malou gerberou a omlouval se, za své předešlé chování. Tohle jsem od něj opravdu nečekala. Prý mu jedna holka udělala to samé, co on udělal před půl rokem mě. Cítil se kvůli tomu hrozně a chtěl mi to říci.

Nečekejte žádné druhé šance, Honza se mi jen omluvil a dál jsme si každý šli svou cestou. V hloubi duši jsem čekala asi víc, ale alespoň jsem se poučila do budoucna. Od toho dne vím, že správný partner se hledá velmi těžko a kdo ví, jestli vůbec existuje. Z milování už nedělám takové drama a užívám si života svobodné mladé ženy. První láska mě stála hodně slz a zklamání, ale to zažil asi každý z nás. Nehledě na pohlaví, věk nebo situaci – láska bolí, ale na tu pravou se vyplatí počkat.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články