Andrea (36): Přítel vyznává zdravou stravu, začala jsem jíst tajně

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
jisttajne
jisttajne

Každý to známe, dlouhé vysedávání v práci u počítače. Doma do sebe hodíme místo večeře jen tak něco narychlo a během pár let máme pěkných pár kilo nahoře. Ani já jsem se tomuto špatnému životnímu stylu nevyhnula.

Když už jsem se na sebe v bikinách nemohla ani podívat, rozhodla jsem se pro radikální změnu. Jak jídelníčku, tak i celkového přístupu k životu. Osamělý život jsem vyměnila za fitness centra, kde jsem na své fyzičce dřela jako o život.

Nový život, nový přítel, nové začátky

Zdroj: 123RF.COM

Můj nový začátek mne zcela pohltil a já se vždy těšila na každý nový den. Jídla s láskou připravená místo návštěvy fast foodu mě těšila, pohyb dodával drive a energii. Endorfiny pracovaly na plné obrátky a dokonale plnily svou funkci. Život byl náhle veselejší a snazší. Ne nadarmo se říká, že svůj vnitřní pocit vysíláte i navenek. Rázem se změnil i můj osobní život, Jirka, kterého jsem potkala v parku při každodenním tréninku v běhu se stal mou oporou. Měli jsme společný zájem, sport, zdravá výživa, stejný vkus ohledně hudby, filmů, cestování a poznávání různých koutů naší krásné země.

Vegetarián versus vegan

Zdroj: Todd Arena/123RF.COM

Experimenty v kuchyni na sebe nedaly dlouho čekat. Dopřávali jsme si kulinářské zážitky v podobě přípravy jídel z celého světa. Jednou to byla večeře ve stylu Indie, další den nás chutě zavály až na dálný východ. Chutí bylo na výběr a my se vyžívali v těch skvělých dobrotách a doplňovali a obohacovali náš jídelníček. Jirka přešel zvolna na vegetariánskou stravu, prý mu to doporučil jeden známý kvůli očistným účinkům. Já jako rodilý „masožrout“ jsem nadále zůstala u toho “svého”. Tím se začal i náš malý boj. Jirka nechtěl připravovat jídla ve stejném nádobí, ve které jsem vařila „mrtvé“ zvíře. Naráželi jsme pomalu na menší i větší problémy a z původní idylky zbyl jen stres.

Jirkovy pokusy o stále zdravější styl stravování ho pohltil a z vegetariána se stal vegan. To už bylo na mne příliš. Jednak jsem nevěděla, co to vše obnáší a bála jsem se mu něco dát na talíř, aby to náhodou nebylo špatně. Maso se v naší domácnosti již nevyskytovalo, ale já jsem tím trpěla. Tajně jsem si kupovala kuřecí šunku a jedla jí jako malé dítě, když sebere ve špajzu kus čokolády. Náš společný ideál se téměř rozplynul.

Kolaps z nedostatku vitamínů

Neustálý stres a hádky mi ubíraly energii, byla jsem doslova jako bez života. Již mne nic tolik nenaplňovalo. Byla jsem bledá, příliš jsem zhubla a do ženských křivek mi chybělo hodně. Netrvalo dlouho a můj zdravotní stav se zhoršil natolik, že jsem v práci zkolabovala. V té chvíli jsem si uvědomila, že tento můj pokus o udržení mé lásky k Jirkovy nebyl tím pravým. Každý přece máme nárok na svůj život a radosti. Nerozešli jsme se ve zlém, ale můj styl života se maximálně liší od jeho dráhy vegana.

Autor: Daniela Lahodová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články