Alice (47): Žiji s člověkem, který mě odpuzuje. Bohužel nemohu jinak

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena problemy
zena problemy

Když jsme s Karlem začali uvažovat o třetím dítěti, byla jsem tím nejšťastnějším člověkem na světě. Sedmiletá Anička šla poprvé do školy, pětiletý Toník nám s manželem dělal jenom radost, s penězi jsme vycházeli bezproblémově. Otěhotněla jsem a těšila se na další přírůstek do rodiny. Bohužel jsem ale o Karla přišla a zůstala na všechno sama.

Bylo to asi měsíc před mým porodem. Karel ten den jel instalovat novou kuchyň k zákazníkovi, který sliboval velké peníze. Jeho pes ale na mého manžela zaútočil a roztrhl mu krk. Můj muž skončil v nemocnici, kde po několika operacích zraněním podlehl. Majitel psa byl nucen svého mazlíčka nechat utratit. Zaplatil sice za práci na nové kuchyni, o odškodném ale nechtěl ani slyšet a zbývalo mi maximálně obrátit se na soudy.

Zdroj: 123RF.COM

Zaplatila jsem soud a nakonec ho prohrála. Zůstala jsem bez peněz

Po soudech jsem se tahala několik měsíců, platila jsem poměrně velké výdaje a nakonec jsem stejně neuspěla. Můj muž prý vstoupil na pozemek bez vyzvání, a proto to byla jeho vina, že ho pes napadl. Bohužel výdaje za soudní procesy a za tři děti jsem přestala zvládat. V tu dobu se objevil Roman, který mi začal být nápomocný se vším, co jsem jenom potřebovala.

Zdroj: 123RF.COM

Z počátku mi jenom půjčoval peníze. Později začal vodit děti do školy a pomáhat mi ve chvílích, kdy jsem trávila přesčasy v práci. Proto se jednou stalo, že když jsem se vrátila z práce domů tak pozdě, že jsem se rozhodla nabídnout mu přespání.

Špatně si to vyložil a ten večer se to celé zvrtlo. Když se mě pokusil políbit, nemohla jsem nic dělat. Hlavou mi prolétla myšlenka na to, že pokud ho odmítnu, moje finanční problémy se vrátí. Proto jsem ze zoufalství začala předstírat zájem a nakonec jsme spolu skončili v posteli.

Žijeme spolu už dva roky. Odpuzuje mě, ale kvůli dětem to jinak nejde

Zdroj: 123RF.COM

Kdykoli se s Romanem miluji, myslím u toho na Karla. Jak byl jemný a něžný, i když to byl obyčejný instalatér interiérového vybavení. Roman je sice počítačový inženýr, ale doma se po práci mění na odpuzujícího chlapa. Vykoupe se jednou za týden, všude nechává propocené košile a špinavé ponožky. Nebere si servítky a chodí tu klidně i před dětmi nahý. Navíc mají kvůli němu pocit, že si mohou krknout a prdnout úplně kdykoli a kdekoli.

Nemá sice na děti dobrý vliv a mě je nepříjemné ho jen políbit, jenomže kdybych dala najevo svou nelibost, myslím, že bych přišla o možnost dát dětem vše, co potřebují. Sama si vydělávám sotva na nájem, a proto raději snáším veškeré rány osudu a snažím se, aby moje děti mohly žít lepší život než já.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články