Adina (46): Manžel chce, abych ho živila, já to odmítám. Přemýšlím, že se rozvedu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
90162089 s
90162089 s

S manželem Tomášem jsme měli několik let společné zaměstnání. Pracovali jsme pro velkou společnost, která se věnovala výrobě výtahů. Z důvodu nízkého počtu zakázek se však po čase rozhodla firma zavřít jednu z poboček, kde jsme společně s manželem pracovali. 

Hned pár týdnů poté mi z konkurenční firmy přišel dopis, zdali bych neměla zájem o místo v jejich prostředí. Manželovi se nikdo nový neozval a on od té doby odmítá hledat nové zaměstnání.

Ze začátku jsem jeho zklamání chápala

Tomáš dal do své minulé práce všechnu trpělivost i čas. Nebyl ten typ zaměstnance, který by splnil jen nutné povinnosti. Věnoval se svým úkolům i doma a snažil se přicházet na nové nápady, které by zlepšily stávající výrobu. Nebylo pro mě překvapením, že se po odchodu z firmy uzavřel do sebe. Jeho hrdost mu nedovolila poslat životopis jinam, a tak jen čekal, až se mu někdo ozve. Dny ubíhaly a nabídky stále nikde. Čekala jsem, že to pro Tomáše bude impuls, aby začal hledat sám, ale on se místo toho začal chovat, jakoby už žádnou práci nepotřeboval.

Zdroj: 123RF.COM

Teď jsem na všechno sama

Od doby, kdy jsem nastoupila na své nové pracovní místo, jsem neustále unavená. Jelikož se jedná o nové prostředí, kde se ještě zaučuji, tak chodím domů skoro pravidelně pozdě večer. Tam na mě čeká úklid, příprava večeře a mnoho dalších povinností. Když pak pohlédnu na svého manžela, pohodlně usazeného v křesle u televize, mám úplně zkaženou náladu. S financemi problém nemáme, jelikož mi na nové pozici nabídli slušnou odměnu, ale to pro mě stále není důvod, aby manžel vysedával doma a zcela se oddal své lenosti.

Tomáš mě překvapil svým přístupem

U večeře jsem se neudržela a řekla jsem manželovi o svém trápení. Nejprve jsem vyjádřila soucit, aby věděl, že chápu jeho složitou situaci. Když ale začal zvyšovat hlas a snažil se mě umlčet, můj pohár trpělivosti přetekl. Jasně jsem mu vysvětlila, že nemá na výběr. Odmítám ho do konce života živit a zároveň se sama starat o celou domácnost. Má slova ho očividně urazila a od té doby mezi námi nepadlo jediné slovo. Za svým názorem si ale stojím a nezměním ho, ani kdyby celá situace měla vyústit až v rozvod.

Věřím, že hlavou rodiny by měl být muž a měl by dokázat zabezpečit rodinu nejen po finanční stránce. Velký vzor jsem viděla ve svém otci, který vždy zaměstnání zvládal na jedničku a totéž očekávám také od svého manžela. Tomášovi dávám pár posledních dní, aby se dal dohromady a začal usilovat o normální život nebo se naše cesty budou muset rozejít.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články