Jak jíst česnek, ale vyhnout se nepříjemnému zápachu z úst? Víme, jak na to

od František Olša
2 minuty čtení
Zacpany nos
Zdroj: Shutterstock

Každá hospodyňka používá tuto surovinu v kuchyni velice často. Někteří ji milují, jiní nenávidí. Touto surovinou je česnek, který je zdraví prospěšný. Prospěšný ale není vašemu dechu. My se dnes podíváme na to, jak s tímto problémem jednoduše zatočit.

Koho by napadlo, že si může na česneku pochutnat, aniž by se mu potom linul z úst nepříjemný zápach? Mladík ze zahraničí se s fanoušky podělil o skvělou vychytávku, díky které už nebudete muset řešit tento častý problém.

Oblíbená surovina

Ať už je to na chlebu nebo v omáčce, česnek je oblíbenou základní ingrediencí v každé kuchyni. Co se nám ale nelíbí, je nepříjemný zápach z úst, který s ním bohužel přichází. Nedávno se ale objevil trik, díky němuž se tohoto trápení zbavíte.

Jeden muž se na sociální síti TikTok podělil o radu, která podle něj tento problém rychle vyřeší. Neuvěříte, jak jednoduché to je. Video, které má už skoro půl milionů zhlédnutí, odhalilo, jak zabránit nepříjemnému zápachu z úst.

@noflakeysaltDon’t eat it raw you doughnut! #garlic #foodie #lifehack♬ original sound – Roice Bethel

Pokud jste si dosud mysleli, že čištění zubů vám po konzumaci česneku zlepší vůni dechu, byli jste na omylu.

Hlavní výzkumná pracovnice Sheryl Barringerová, profesorka a vedoucí katedry potravinářské vědy v Oregonu, uvedla, že čištění zubů nemá žádný vliv na to, co jste již spolkli nebo strávili.

Rady proti zápachu

Mladík ve videu ukazuje, jakou část česneku byste měli před konzumací odkrojit, abyste ze svých úst necítili česnek ještě týden po jeho konzumaci. Stroužek česneku rozkrojte na polovinu, poté pomocí nože odstraňte malý klíček, který se nachází uprostřed česnekové hlavičky.

Přesně tento malý lump vám udělá ve vašich ústech velkou neplechu a díky jeho vyjmutí bude váš dech vonět mnohem lépe.

Fanoušci, kteří tento trik vyzkoušeli, byli překvapeni. V komentářích mu poděkovali za záchranu života a dodali, že už nikdy nebudou česnek připravovat jiným způsobem.

Pokud se vám však stane, že na tento rychlý krok zapomenete, nezoufejte. Sheryl Barringerová z oregonské univerzity doporučuje po konzumaci česneku sníst jablko. To reaguje s česnekem a funguje jako ústní deodorant.

Autor: Štěpán Pacík

Související články