Závod míru U23 vyhrál Ital, bodovali i Češi. Pomáhalo se dětem z dětského domova

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sazka zavod
Zdroj: Sazka / Zleva: Kristjan Hočevar, Filippo Zana, Toon Clynhens

Minulou neděli skončil prestižní etapový Závod míru do 23 let. Jelo se přes Jeseníky, a to od čtvrtka do neděle. Celkově závod vyhrál Ital Filippo Zana, první etapu však ovládl Čech Pavel Bittner. Závod se poprvé konal pod taktovkou společnosti Sazka.

Italský reprezentant Filippo Zana se stal vítězem letošního Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník. V těžké a slunečné závěrečné třetí etapě si vybudoval v sobotní etapě končící na Dlouhých stráních.

Poslední část závodu měla start i cíl v Jeseníku a měřila 168 kilometrů a Zana si během ní bezpečně pohlídal svůj náskok.

Trenér české reprezentace byl spokojený

Ve vedoucí skupině přijel i český reprezentant Mathias Vacek, a to znamenalo udržené postavení v elitní desítce. Reprezentační kouč Tomáš Konečný byl tím pádem spokojen.

Sazka zavod

Zdroj: Sazka

„Chtěli jsme vyhrát etapu a někoho mít v desítce. Obojí se podařilo, proto bych naši účast hodnotil velmi pozitivně,“ nechal se slyšet závodník Vacek.

„Navíc jsme měli velmi mladý tým, všichni kluci mohou jet i příští rok. Je to nesmírně náročný etapák. Dokud není závod v cíli, tak není nic rozhodnuto,“ dodal.

Sazka darovala dětem sportovní vybavení

Tento profesionální závod letos poprvé sponzorovala loterijní společnost Sazka, která zároveň darovala sedm BMX kol a helem dětem do Dětského domova Jeseník.

Sazka zavod

Zdroj: Sazka

Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky, ihned po vyhlášení vítězů prologu závodu předal dar přímo dětem a řediteli domova. Ten jej uvítal a přidal i slova vděku.

„Sportovního vybavení máme dlouhodobě nedostatek. Jsme za tyto věcné dary tedy opravdu vděční,“ řekl Filip Haltmar, ředitel Dětského domova Jeseník.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články