Vzpomínková terapie pro seniory: Domov Kamenec vytváří pro své klienty prostředí z minulosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
retro mistnost 1
retro mistnost 1

Domov seniorů Kamenec má momentálně v ubytování sto devadesát sedm seniorů. Všem se snaží zajistit jak psychickou, tak fyzickou pomoc, a jeho hlavním posláním je, aby klienti prožili zbytek života naplno. A právě tomu by měla pro některé z nich přispět speciální vzpomínková místnost.

Dobový nábytek, poslouchání rádia, aktivity, na které byli kdysi zvyklí

Celou pointou projektu je zařízení místnosti s kuchyní a dobovým nábytkem, který by měl seniorům připomenout staré časy.

Tady budou moci vařit, péct, ale i hrát hry, povídat si s ostatními nebo trávit čas o samotě, podle toho, jak to konkrétní případy budou vyžadovat.

„Místnost by měla sloužit především seniorům, kteří trpí závažnou formou demence nebo mají oslabenou psychomotoriku,“ říkají zástupci Domova.

„Jde o takzvanou reminiscenční terapii, která pomocí příjemných vzpomínek pomáhá lidem prožít pěkné chvilky,“ vysvětlují.

Zdroj: znesnaze21.cz

Sto tisíc korun zlepší život desítkám seniorů

K tomu, aby vše mohlo fungovat tak, jak má, potřebuje Domov finanční podporu okolí.

Celou místnost totiž nedokáže ufinancovat sám, a proto prosí na portálu Znesnáze21 o příspěvek.

„Pokud se nám podaří vybrat sto tisíc korun, dokončíme vzpomínkovou místnost, která může zajistit spokojený zbytek života několika desítkám klientů. Věříme, že vše zdárně podaří!“

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články