Vozíčkář Jakub: Proleženiny jsou moje noční můra

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zivot bez prolezenin
zivot bez prolezenin

Jakub žije v Mělníku. Lidé ho tu denně potkávají na ulici na vozíčku, nikdo z nich si ale nedovede představit, jak Jakub trpí, když se vrátí domů. Většinu času totiž musí trávit na polohovacím lůžku. Jenomže to jeho je pro něj zdraví ohrožující, a proto se rozhodl požádat o pomoc. Konkrétně o finance na lepší matraci, která mu nebude způsobovat proleženiny.

Jsem zcela odkázán na péči svých rodičů

Jakubovi byla v dětství diagnostikována DMO spastická kvadruparéza. S tímto onemocněním je plně odkázán na invalidní vozík, polohovací lůžko a péči druhých. V jeho případě se jedná o rodiče, kteří mu pomáhají nejen fyzicky, ale především finančně. „Mám plný invalidní důchod a příspěvek na péči, ale i tak mám finance sotva na to, abych se o sebe postaral, a pomáhá mi rodina,“ říká Jakub.

Jakubovi se po těle začaly objevovat zatvrdliny, které jsou příznakem proleženin, což by byl v jeho případě vážný problém. Pomoci může speciální matrace, na kterou on ale finančně nemůže sám dosáhnout.

Zdroj: znesnaze21.cz

Nejlepší matrace na českém trhu

„I podle doporučení mého ortopeda je v mém případě tato drahá matrace tím nejlepším pro můj zdravotní stav. Jedná se podle všeho o nejlepší produkt na českém trhu,“ popisuje Jakub. „Bohužel si nemohu dovolit se svou finanční situací matraci pořídit. Proto prosím o pomoc.“

Sbírka, díky které by pětatřicetiletý Jakub mohl být opět o krok blíže ke zdraví, má částku stanovenou na 86 250 Kč, což je cena matrace. Společně doufáme, že se podaří peníze vybrat!

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Související články