Už při porodu bojovala o život. Nikolka cvičila Vojtovu metodu a nevzdává se

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nikolka 1
Nikolka 1

První dítě by mělo být pro rodiče radost. Ačkoli Nikolka přišla na svět s velkými zdravotními problémy, její rodiče se rozhodli udělat všechno, aby se mohla radovat ze života a oni byli šťastní ze své první dcerky. Jenomže v Nikolčině životě přibývala jedna rána za druhou.

Po porodu bojovala o život

Už když se Nikolka narodila, nastaly první komplikace. Malá dívenka hned po příchodu na svět musela celých dvanáct minut bojovat o život. Nakonec vše dobře dopadlo. „Musela si sice nějaký čas poležet v nemocnici, ale byli jsme rádi, že je naživu,“ vypráví rodiče.

Po příjezdu z nemocnice následovala řada kontrol. Nikolka začala cvičit takzvanou Vojtovu metodu, která pomáhá procvičování hybných funkcí končetin. „I když naše dcerka hodně plakala a terapie pro ni byly náročné, nakonec začala dělat pokroky. Bohužel poté, co prodělala Nikolka dětské virové onemocnění zvané šestá nemoc, se její stav zhoršil. Nakonec jí byla diagnostikována dětská mozková obrna.

Zdroj: znesnaze21.cz

Začali jsme dojíždět na rehabilitace

V současné době jezdí rodiče s Nikolkou několikrát ročně na speciální rehabilitace do centra ADELI v Piešťanech. Tady probíhá léčebná kůra připravená přesně pro dívku na míru. Nikolka podstupuje kyslíkovou terapii, chodí na masáže a učí se s logopedy. Tyto rehabilitační pobyty Nikolku posouvají znatelně dopředu. Rodiče už si je ale nemohou finančně dovolit.

Proto vznikla sbírka na portálu Znesnáze21, jejímž cílem je pomoci Nikolce k plnohodnotnému životu. Při rehabilitacích dělá značné pokroky a její stav se opravdu výrazně mění k lepšímu. Rodiče věří, že s finanční podporou budou moci rehabilitace ještě několikrát zopakovat, a dopřejí tak Nikolce to nejlepší.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články