Tři sestřičky: Příbuzní se starali o nemocnou maminku, ale s námi se nemazlili. Vše skončilo tragicky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Holcicka culiky plac2
Holcicka culiky plac2

Byly to tři malé smutné uzlíčky neštěstí, které do Klokánku přivedla sociální pracovnice. Dívenky ve věku dvou, tří a pěti let musely do Klokánku, protože jejich maminka vážně onemocněla.

Příbuzní řešili problémy radikálně

Než se dívenky dostaly do Klokánku, nějaký čas byly v péči širší rodiny. Ta se o ně sice starala, aby pomohla nemocné ženě, ale bohužel spoustu problémů řešila po svém.

Když se v rodině objevily vši, aniž by kdokoli zašel do lékárny pro nějaký šampon, byly holčičkám ostříhány vlasy. Do Klokánku tak přišly s ježky na hlavách.

Jejich ustrašené pohledy vyvolávaly v tetách soucit a trvalo nějaký čas, než si holčičky zvykly na nové prostředí. Naštěstí měly alespoň jedna druhou, takže to pro ně bylo trochu snadnější.

Přišla krutá zpráva. Domů už se nevrátí

Bohužel asi po měsíci od přijetí holčiček do Klokánku přišla zpráva o tom, že jejich maminka v nemocnici zemřela. Nastala těžká situace, kterou nikdo v Klokánku nemá rád.

Třem dětem, které se po mamince neustále ptaly, bylo najednou třeba vysvětlit, že už se s ní nikdy neuvidí, že je v nebi.
Holčičky zprávu oplakaly, naštěstí se ale tetám brzy podařilo jejich myšlenky rozptýlit.

Po roce v Klokánku se našla vhodná pěstounka, která si všechny tři děti vzala do nového domova.
Když dívky odcházely a mávaly tetám, na hlavách už měly krátké culíčky.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

Související články