Terezka: Udala jsem vlastní tetu, abych ochránila své sourozence

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
divka teta
divka teta

Krásná rusovlasá dívka byla trochu jako zjevení. Doma se starala o čtyři sourozence a školu zvládala na jedničky. Nic pro ni nebyl problém a nebýt lékařky, které bylo divné, že na kontroly doprovází děti výhradně sestra a nikoli matka, nikdo by si ničeho nevšiml.

Matka se dětem nevěnovala

Matka ale nebyla drogově závislá ani alkoholička. Dokonce vůbec nechodila z bytu. Jenže, její veškerý volný čas zabíral počítač. K obrazovce byla doslova nalepená většinu dnů i nocí. Nezajímaly ji děti, natož domácnost nebo nakupování. Vše obstarávala Terezka. Dokonce převzala i hospodaření a dařilo se jí celkem dobře vyjít s dávkami. I ty přebírala od pošťačky ona, s výmluvou, že mamka zrovna někde je.

Nakonec skončila Terezka v Klokánku

Její sourozence si rozebrali příbuzní. Terezka to velmi těžce nesla a neustále zdůrazňovala, že je schopná se o děti postarat sama. Jen by jí to musel někdo dovolit. Na propustky směla k tetě, která si vzala dvě nejmladší holčičky. Její péče nebyla úplně ideální, ale dle úřadů byla dostatečná. Alespoň do té doby, než se podařilo zjistit, že se živí prostitucí a prodejem drog.

Zdroj: 123RF.COM

Upozornila na to Terezka, která v nestřežené chvilce zkontrolovala tetě mobilní telefon. Poté putovaly její sestry do dětského domova, protože Klokánek byl přeplněný a nemohl již nikoho přijmout. Nad schválenou kapacitu totiž Klokánek nesmí přijmout žádné dítě, byť by bylo sourozencem již dříve umístěného.

Jsem otec Terezky

„Teto, já se o sourozence postarám, hned jak budu zletilá!“ tvrdila Terezka a nikdo nepochyboval, že tomu tak opravdu bude. Její úmysly jí nečekaně překazilo pár mužů, kteří se postupně zjevili během jednoho týdne v kanceláři Klokánku.
„Jsem otec Terezky!“ řekl jeden z nich a ten další prohlásil o den později totéž. Třetí ani nemusel nic říkat. Jeho rusé vlasy a oči, podobné těm Terezčiným, mluvily samy za sebe. Nastala situace, kterou nikdo z Klokánku ještě nezažil a zřejmě ani nezažije.

Zdroj: 123RF.COM

Boj tří mužů

Tři muži, kteří dosud neprojevili o dceru, či spíš domnělou dceru, zájem, se rozhodli o ni utkat v lítém boji. Nečekal je ale souboj pěstmi ani pistolemi. Jen obyčejný test DNA, který měl o otcovství rozhodnout. K překvapení všech nebyl otcem ten nejpodobnější z mužů, ale naopak ten, který se dceři ani vzdáleně nepodobal. „Vůbec jsme tomu nemohli uvěřit!“ vypráví Klokánek.

Jen Terezka měla od první chvíle jasno: „Věděla jsem to, cítila tady u srdíčka!“ tvrdila a v Klokánku chtěli vědět, jak je to možné. Její odpověď jim vyrazila dech: „No přece on je kuchař! A kdo tady tak moc dobře umí vařit? To jsem musela zdědit po tátovi!“

Jak se později ukázalo, Terezčin táta neměl do chvíle, kdy ho kontaktovala dceřina vzdálená příbuzná, vůbec tušení, že má dceru. Byl rozvedený a moc hodný. Do péče získal nejen Terezku, ale i všechny její sourozence, o něž nikdo jiný nestál. Stal se z něho pěstoun na plný úvazek. A Terezka? V současné době studuje hotelovou školu a v Klokánku se těší, co dobrého jim jednou uvaří!

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí, ve svých zařízeních Klokánek, pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

Zdroj: Klokanek FOD


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články