Tereza: Na chodníku nás smetlo auto a náš život se změnil během pár vteřin. Bojím se, co s námi bude

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dcerku srazilo auto 1
Dcerku srazilo auto 1

tačilo pár vteřin a život tří lidí, kteří ani netušili, že by se něco takového mohlo stát, byl najednou v ohrožení. Řidička, která telefonovala za volantem, vjela v protisměru na chodník, a srazila Terezu i její dvě dcery.

„Starší holčičku jsem stihla odstrčit, naštěstí jsem jí tak zachránila před nejhorším. Ale mladší, tříletá holčička, vyletěla z kočárku a překutálela se přes auto. Já jsem utrpěla několik závažných zlomenin,“ popisuje.

Dívka byla uvedena do umělého spánku

Malou holčičku na místě lidé šest minut oživovali. Následně byla převezena do FN Motol.

Dívka měla prasklou nadočnicovou kost, zlomenou kost křížovou, několik vnitřních zranění a musela být napojena na plicní ventilaci.

„Přišla o slezinu, do mozku jí byla zavedena čidla kvůli případnému krvácení, a byla uvedena do umělého spánku. Nikdo nevěděl, jak na tom bude, až se probudí,“ líčí Tereza.

Zdroj: znesnaze21.cz

Skončila jsem na vozíku, práci si jen tak nenajdu

Tereza byla v té době krátce zapsaná na úřadu práce. Po nehodě ale skončila na vozíku.

Naštěstí se u ní nepotvrdilo krvácení do mozku, i tak měla ale několik vážných zlomenin končetin.

Starší dcerka vyvázla z nehody s otřesem mozku. Byla několik dní na pozorování v nemocnici kvůli tekutině v břiše.
Nakonec se ale ukázalo, že je v pořádku.

Nemáme léky ani základní životní potřeby

Od toho dne je rodina ve finanční krizi. Chybí jí peníze na léky proti bolestem, na antibiotika, ale i na běžné potřeby do domácnosti. Maminka se proto obrátila na portál Znesnáze21.

„Vybrané peníze bych ráda věnovala na nákup léků, ale také pomůcek pro dívky do školy a školky. Nemají ani bačkůrky, pyžama, nebo jiné základní vybavení. Navíc jim chybí v pokoji skříň, kterou jim slibuji už měsíce,“ dodává.

Tereza doufá, že se najdou lidé, kteří těžkou situaci rodiny pochopí, a že z vybraných peněz bude moci pořídit alespoň část toho, co nutně s dcerkami potřebují. Všem, kteří přispějí, předem děkuje.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Související články