Slávek (12): To, co mi bratr dělal, mi nikdo nevěřil. Jen moje sestřička mě chránila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zoufaly kluk
Zdroj: Shutterstock

Slávek přišel do Klokánku jako hubený chlapec milující knížky a hlavní hrdiny klukovských příběhů. Všechno, o čem mluvil, k nim často přirovnával. Přivedla ho jeho sestra, která prohlásila, že doma se Slávkovi ubližuje.

Co přesně mu ale doma dělali? Chlapec mluvil o tom, že ho bijí, dávají mu domácí vězení, nedávají mu najíst.

To se ale nepotvrdilo. Až jednou při rozhovoru s tetou se Slávek prořekl a mluvil o tom, že ho obtěžuje jeho starší bratr.

Sestra se ho zastala, doma jí to ale nevěřili

Po vyšetření a několika rozhovorech s psychology se přišlo na to, že Slávka zneužívá jeho o tři roky starší bratr. Ten po nocích Slávkovi podle jeho sestry dělal divné věci.

Navíc se prý velmi často koukal na filmy pro dospělé, ve kterých bylo hodně násilí. Ale i když Slávek i jeho sestra tohle tvrdili, rodiče jim to nevěřili a nenašel se žádný důkaz.

Proto ho odvedla do Klokánku, kde se nakonec se vším svěřil. Jenomže i tak byly pořád potřeba důkazy.

Jinak se totiž měl Slávek vrátit domů. A to i přesto, že plakal a vyhrožoval, že si něco udělá.

Nakonec ho zachránila

Blížil se den, kdy se měl Slávek vrátit domů. I když bylo podáno na jeho rodinu trestní oznámení, nakonec se nenašly důkazy, že se mu doma opravdu děje nějaká křivda.

Den před Slávkovým odchodem se stal zázrak. Na dveře Klokánku zaklepala jeho sestra, která konečně po dlouhém pátrání našla to, co bylo třeba.

Na sociální síti svého druhého bratra objevila průkazné fotografie, na kterých bylo zachyceno, jak Slávkovi ubližuje.

To stačilo k tomu, aby byl chlapec zachráněn. Rodina byla obviněna z nedostatečné péče, starší bratr putoval do výchovného ústavu.

A Slávek? Pro něho se našla nová a milující rodina v podobě vzdálených příbuzných.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

Související články