Sandra (15): Maminčina smrt prý byla nešťastná náhoda. Já však věřím, že za to může můj agresivní otec

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zoufala holcicka
Zoufala holcicka

Když jednoho podzimního večera stála před vraty teprve patnáctiletá dívka, teta nejprve nevěřila tomu, co slyší. Dívka jí totiž začala tvrdit, že její otec je vrah a že se k němu už nikdy nevrátí.

Sandra byla přijata do Klokánku, ale ještě ten večer následoval výstup jejího otce. Ten se totiž dozvěděl, kam dívka zmizela, a rozhodl se jí získat zpátky. To ale udělal takovým způsobem, že už na ni později nikdy právo neměl.

Křičel na všechny kolem sebe, až hrozba policií ho odradila

„Byl to na první pohled arogantní muž, který si myslel, že dostane, co chce, když zvýší hlas,“ vzpomíná klokánčí teta. „Přišel do Klokánku a začal křičet, že nás zažaluje, že chce svou dceru zpátky.“

Klokánek dodává, že by mu ji nejspíše i vydal, jenže Sandra se strachy zamkla na záchodech. V tu chvíli začal její otec agresivně nadávat i tetám a vyděsil mnoho dětí, které si okolo hrály.

Jelikož se muž choval agresivně a nebezpečně, navrhly tety, že zavolají policii. V tu chvíli se muž sebral a odešel. Brzy sice přišla do Klokánku oficiální stížnost, ale jelikož nebylo zjištěno žádné pochybení, Sandra zůstala dočasně umístěna v Klokánku.

Možná skutečně stál za smrtí své ženy

Když měla Sandra vysvětlit, čím se její otec podle ní projevil, hodně plakala. Nakonec se ukázalo, že její matka zemřela v cizině za podivných okolností, které nikdy nebyly objasněny.

„Tvrdila nám, že její matku zabil právě otec. Že se s ním bojí bydlet, protože je vrah,“ vysvětlují tety. „Nicméně nikdy mu nic nebylo prokázáno a smrt jeho ženy byla označena za nešťastnou nehodu.“

Dívku si nakonec vzala do péče babička. Jelikož jim otec odmítl posílat jakékoli peníze, živila patnáctiletou dívku z důchodu. Po pár letech se jí ale její dobrota vrátila, protože se tehdy už dospělá Sandra postarala o domácnost, když musela její babička na operaci.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života bez nároku na odměny.

Já jsem se nakazila při akutním nočním příjmu dětí. Byla jsem hospitalizována s těžkým průběhem Covid-19 v nemocnici, kde jsem strávila dva týdny.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše zaměstnance do doby realizace aktuálně slíbené pomoci od MPSV.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

Související články