brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Samoživitelka v invalidním důchodu z nemocenské nezaplatí ani nájem. Bez cizí pomoci skončí na dlažbě i se synem

od Nikola Jaroschová
Zdroj: znesnaze21.cz

Někdy stačí skutečně málo, aby se člověk dostal do problémů. Paradoxně se tak může stát i kvůli člověku, který pro nás byl vším a tvrdil nám od začátku to samé. Když Michaelu opustil její muž, nastalo jí peklo.

Nenechal nám doma téměř nic

„Když se odstěhoval, vzal si téměř veškeré vybavení domácnosti. A to i přesto, že jsme spoustu věcí kupovali dohromady jako pár,“ popisuje Michaela.

„Z bytu nám tak zmizely spotřebiče a další vybavení.“

Svobodná matka vychovává desetiletého syna, je sama v invalidním důchodu, a protože bydlí v družstevním bytě, nemají právo na příspěvek na bydlení.

„Sice jsem si našla práci na částečný úvazek, ale onemocněla jsem a nemocenská nedokáže pokrýt ani základní životní potřeby,“ svěřuje se.

Zdroj: znesnaze21.cz

Příspěvek od dobrých lidí může pomoci

S nadějí na lepší život založila Michaela sbírku na portálu Znesnáze21. Doufá, že se s pomocí dobrých lidí podaří vybrat dostatek peněz na to, aby pokryli se synem kauci a nájemné a mohli si koupit základní vybavení do domácnosti.

„Ráda bych byla dobrou matkou, která dá synovi vše, co může. Zatím mu ale nemohu pořádně vlastně ani vybrat oblečení,“ říká žena.

„Děkuji předem všem, kteří mou situaci pochopí a budou ochotni nám jakkoli pomoci,“ dodává.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články