Poslední dny doma v péči blízkých. Hospic Bílá Holubice pomáhá vážně nemocným

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bila Holubice 2 e1593343012505
Bila Holubice 2 e1593343012505

Pro vážně nemocné a jejich blízké je důležitý vzájemný kontakt. Umírající lidé, kteří vědí, že už na tomto světě dlouho nebudou, nechtějí trávit poslední dny v nemocnicích. A právě o to, aby mohli být doma, ale zároveň měli vše potřebné, se stará hospic Bílá Holubice.

Důstojné prožití posledních dní

„Jsme malý, nově vznikající hospic, který má jasně stanovený cíl,“ říká zástupce Bílé Holubice.

„Chceme, aby lidé s onkologickým onemocněním ve vážném stádiu mohli strávit své poslední dny, týdny, nebo měsíce doma, v blízkosti svých nejmilovanějších.“

Co pro to instituce vlastně dělá? Důležité je, aby každý pacient v domácnosti měl zařízenou lékařskou péči. Pracovníci hospicu proto za pacienty dojíždí, pomáhají jim s terapiemi a zároveň jim i jejich blízkým nabízejí zdravotní, sociální i duchovní pomoc.

„Jsme nezisková organizace, nemáme smlouvy s pojišťovnami. Proto je většina naší péče hrazena sponzorskými dary,“ dodává Bílá Holubice.

Zdroj: znesnaze21.cz

Nové auto je pro naše fungování nezbytné

S žádostí o pomoc se obrací Bílá Holubice na veřejnost formou sbírka na portálu Znesnáze21.

„Potřebujeme nové, spolehlivé auto, které bude sloužit nejen k tomu, abychom mohli za klienty osobně dojíždět, ale i k převážení různých rehabilitačních pomůcek, chodítek a podobně,“ říkají zástupci.

„Pokud by se podařil vybrat dostatek peněz na nové auto, hodně by to pomohlo mnoha lidem, kteří chtějí své poslední dny strávit doma místo toho, aby je proleželi v nemocnici,“ přibližují.

„Doufáme, že se nám cílovou částku sbírky dvě stě tisíc korun podaří naplnit,“ zakončují.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Související články