Nicolas (6): Mým velkým snem je zaplavat si s delfíny. Může mi to pomoci i s nemocemi!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nicolas uvodni
Nicolas uvodni

Nicolasovi je teprve šest let, přesto si už prošel ve svém životě mnohými operacemi. Od narození trpí hydrocefalem, dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a problémy se soustředěním. Přes to všechno je to bojovník, který má své sny. Maminka se mu je s pomocí sbírky snaží vyplnit, i když to není ani trochu jednoduché.

„Každé dítě má sny,“ popisuje Nicolasova matka. „Můj syn ale touží po něčem jiném než kluci jeho věku. Chtěl by si jednou zaplavat s delfíny.“

Má za sebou sedm velmi náročných operací, další ho čekají

Nicolas se krátce po narození ocitl v ohrožení života. V hlavičce se mu začal hromadit mozkomíšní mok, a on tak musel na první složitou operaci. Bylo mu uděláno více než padesát punkcí. Operací ale přibývalo. Dnes jich má za sebou sedm a je pravděpodobné, že ho další čekají. On je přesto veselým dítětem, které se v rámci možností snaží dožadovat plnění svých snů.

„V současné době je mým velkým přáním, aby syn znovu chodil,“ říká jeho maminka. „Je totiž po náročné operaci obou dolních končetin. I když je před ním ještě velký kus cesty, věřím, že se jednou zase postaví doslova na vlastní nohy.“

Zdroj: znesnaze21.cz

Delfinoterapie by mu pomohla i udělala radost

Nejbližší místo, kde se provádí delfinoterapie pod dohledem českého instruktora, je v Turecku. Jedná se o mazlení se s delfíny, při kterém dochází k fyzickému i psychickému ulevení pacienta. Jde o jednu z méně rozšířených léčebných metod pomocí zvířat. „Nicolas si ale odmalička přeje vidět na vlastní oči delfína, dotknout se ho, být s ním v jedné vodě. Věřím, že by mu to velmi pomohlo,“ říká maminka.

Tato terapie je ovšem samozřejmě velmi finančně náročná. Proto založili na dárcovské platformě znesnáse21 pro Nicolase sbírku, která by mu umožnila splnit si velký sen a pokročit zase o kousek dál se svým zdravotním stavem. „Věříme, že se nám s pomocí dobrých lidí podaří vybrat dostatek peněz a synovi splnit sen, který dělá radost i léčí,“ dodává maminka na závěr.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články