Miminko s vrozenou vadou dýchání: Matka s ním cestovala po zakouřených ubytovnách

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
placici miminko
placici miminko

Do Klokánku byl přijat Jeníček. Bylo to kouzelné miminko, malý roztomilý uzlík úsměvů a miminkovské vůně. Bohužel byl hodně nemocný a kašlal, proto přišel přímo z nemocnice.

Příchod do Klokánku

„Přišel k nám ve 4 měsících přímo z nemocnice, kde už byl za svůj krátký život poněkolikáté. Matka s ním cestovala po ubytovnách, kde se kouří a hygienické podmínky jsou horší,“ vypráví Klokánek.

Špatné prostředí Jeníčkovi ubližovalo, zhoršovala se mu jeho vrozená vada dýchání. Matka sice říkala, že ho miluje, chce pro něj to nejlepší, ale svoje podmínky nebyla schopná a možná ani ochotná změnit.

„V péči našich tet Jeníček rozkvetl, užíval pravidelně léky na dýchání, tety s ním docházely na rehabilitaci, cvičily Vojtovu metodu, dávaly Jeníkovi správné mléko pro alergické děti. Podařilo se nám vypiplat z něj kluka jako buk,“ usmívá se Klokánek.

Zdroj: 123RF.COM

Smál se na celé kolo, batolil se po pokoji, všechna svoje opoždění dohnal. Svoji lásku Klokánku projevoval zpátky tím, jak byl šťastný a upovídaný miminkovskou řečí.

Matka se jej vzdala

Matce se ale zřejmě zalíbil život bez závazků a komplikované a náročné péče o tak nemocné dítě, takže se Jeníčka vzdala. Když odcházel z Klokánku, protože uplynul půlroční pobyt daný zákonem, přecházel do kojeneckého ústavu. „Doufáme, že i tam mu bude poskytnuta tak individuální péče, jakou jsme mu dali v Klokánku,“ vypráví jedna z tet. Pevně věří a doufají, že si najde někde svoji adoptivní náhradní rodinu, která ho bude milovat, stejně jako jej milovali oni.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí, ve svých zařízeních Klokánek, pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme a přejeme vám ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK.

Zdroj: Klokanek FOD


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články