Miminko s abstinenčními příznaky: Kvůli své matce trpěla ihned po svém narození

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
miminko plac
miminko plac

Ježíšek přišel dříve, dívenka se v Klokánku narodila 16. prosince. Dostala od maminky krásné květinové jméno, bohužel nejen to. Od maminky dostala do vínku i abstinenční křeče a další příznaky.

Závislost matky

„Květušku jsem vyzvedla z porodnice tři dny před Vánoci. Dívali jsme se na ni jak na obrázek a chodili okolo ní po špičkách. Všichni ji milovali. Byla krásná, byla voňavá, byla roztomilá,“ vypráví teta z Klokánku.

Matka byla závislá na pervitinu, který koloval v krvi také malé Květušce hned po narození.

Zdroj: 123RF.COM

Květuška měla poměrně brzy svůj názor na svět a učila se velmi rychle. Nejvíc si chtěla povídat v noci. Nejraději dělala samé blbinky, které okoukala od ostatních dětí.

Na Květušce bylo znát, jak se krásně rozvíjí, jak dobře prospívá, jak moc dobře jí dělá rodinná péče a individuální přístup, hřejivé náruče tet z Klokánku. Dělala jí dobře i společnost ostatních dětí a stabilní prostředí. Dobrý vliv na ni měl také dostatek podnětů a impulsů.

Maminka se na ni přišla podívat jen jednou

Přinesla odstříkané mateřské mléko, ale nemohli ho kvůli drogové závislosti matky použít. Potom už Květušku navštívili až její noví rodiče, pěstouni vybraní krajským úřadem.

Mezi oběma návštěvami ale uběhly skoro dva roky. Květuška přešla do báječné rodiny dvou lidí se zkušenostmi, s láskou v srdci a dobrotou v očích. Přešla do rodiny společně se svojí starší sestřičkou, která byla původně umístěna do péče přechodných profesionálních pěstounů.

„Obě holčičky se u nás i s novými rodiči několikrát za rok objeví na návštěvě. Květuška si už nepamatuje, že se u nás v Klokánku poprvé usmála, poprvé promluvila a udělala svoje první krůčky. A tak to má být, tak je to správně. Přejme jí šťastný život,“ usmívá se teta z Klokánku.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační. Jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí, ve svých zařízeních Klokánek, pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Za každý dar děkujeme a přejeme vám KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK.

Zdroj: Klokanek FOD


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články