Michal: Myslím, že úraz mi byl osudný. Řídil jsem jako šílenec a skončil na vozíku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michal uvodni
Michal uvodni

Michal si vždy přál motorku a podle svých slov si nikdy neuvědomil, že nesprávnou jízdou může ohrozit život svůj i okolních lidí. Přiznává, že řídil tak, jak by se nemělo, a to se mu nakonec stalo osudným. Po úrazu na vysněné motorce totiž došlo k poškození páteře a Michal skončil na invalidním vozíku.

Jsem vděčný, že mě i přes to všechno rodina a přátelé podporují

„Uvědomuji si své chyby. Možná se to všechno stalo proto, aby ze mě byl lepší člověk,“ říká Michal. Podle jeho slov je pro něho největší oporou přítelkyně a rodina, kteří ho ani po úrazu nenechali ve štychu.

Zdroj: znesnaze21.cz

„Po nehodě jsem podstoupil dvě operace, následovala spinální jednotka a nakonec lázně,“ vzpomíná. „Dříve jsem býval aktivní. S přítelkyní jsme si pořídili štěně labradora. I dnes bych s ním rád trávil nějaký čas venku.“

Rád bych z vybraných peněz doplatil vozík. Zbytek půjde na ruční řízení auta

K Michalovu zranění se pojí mnoho znamení. „Nehoda se mi stala v místě, kde jsem poprvé sedl před třemi roky na motorku. Můj fyzioterapeut v Kladrubech měl na dveřích číslo osm. To je mé šťastné číslo. A invalidní vozík, který ještě potřebuji doplatit, má v označení K4. Stejný kód označoval i typ mojí motorky,“ říká Michal.

Aby mohl Michal používat invalidní vozík na vysněné procházky se psem, je potřeba ho nejprve doplatit. Proto založil sbírku na dárcovské platformě znesnáze21. Zbytek vybraných peněz chce investovat do ručního řízení automobilu. Rád by začal žít opět naplno a stal se lepším člověkem, než byl před nehodou.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Související články