Matka pěti dětí: Přítel byl agresor. To, co mi dělal, byste si nepřáli zažít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena monokl
Zdroj: Shutterstock

Někdy Klokánek nezachrání jenom děti, ale i jejich rodiče. V případě pěti dětí, které přišly společně, se mu podařilo otevřít jejich matce oči. Ta si teprve poté, co děti ztratila, uvědomila, že by se svým životem měla něco udělat.

„Děti k nám přišly v dobrém stavu. Nebyly zanedbané, ani špatně oblečené. Byly ale vystrašené z toho, co se stalo u nich doma,“ popisují tety.

Manžel vyhodil matku na ulici

Muž, který s matkou dětí žil, byl agresor. Ženu často ponižoval před ostatními a nebylo výjimkou, že ji pravidelně bil.

„Jednou došla situace tak daleko, že se muž posilnil alkoholem, ženu zbil a poté ji v hádce vyhodil ven na ulici. Tehdy byla k případu přivolána policie a děti byly z rodiny na čas odebrány,“ říká Klokánek.

A právě tak skončilo pět malých vystrašených dětí v péči tet. Ty se o ně postaraly a na čas jim daly všechno, co bylo třeba. Naštěstí to nebylo na dlouho a ani nebylo nutné shánět pro děti náhradní péči.

Matka se rozhodla, že dál takto už žít nechce

Své děti maminka milovala. Potom, co se stalo, si konečně uvědomila, že je třeba na životě něco změnit. Ponižování a bití od svého partnera snášela už dlouho.

„Dokázala snést hodně, ale aby kvůli němu přišla o děti, to už bylo příliš. Celé umístění dětí do Klokánku jí otevřelo oči, a ona si uvědomila, že už s mužem, který ji tak ubližuje, být nechce,“ říkají tety.

Žena podala na muže trestní oznámení za násilí. Brzy si mohla své děti z Klokánku vyzvednout a odvézt zpět domů. Aby rodina zapomněla na vše špatné, odstěhovala se do nového domova.

S matkou žije pět dětí dnes šťastně, i když případ jí a jejího muže je ještě stále u soudu. Všichni v Klokánku doufají, že bude násilník po zásluze potrestán.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články