Maminka 5 dětí: Po návratu z nákupu mě čekalo nepříjemné překvapení. Trvalo půl roku, než jsem se vzpamatovala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zoufala matka objima dite2
Zoufala matka objima dite2

Všechno to začalo v parku na lavičce. Už ráno si tam hrály čtyři děti, zatímco jejich maminka o kousek dál na lavičce konejšila páté miminko. Jenže situace se během celého dne nezměnila.

Lidé z okolních paneláků si rodiny povšimli. Nebylo ani divu, nejmladší sourozenec totiž dělal vše proto, aby na sebe upozornil. Jedna z přihlížejících se nakonec rozhodla, že se pokusí nebohé matce pomoci.

Donesla bonbony, vyslechla si smutný příběh

Paní vzala doma pytlík sladkostí a sešla dolů do parku, aby je nabídla dětem. Pak si přisedla k očividně nešťastné matce.

Ptala se, zda by ji mohla nějak pomoci. A tehdy se dozvěděla, proč celý den žena sedí na stejném místě.

Maminka pěti dětí šla ráno na nákup. Když se ale vrátila domů, její klíče nepasovaly do zámku.

Majitel bytu jí oznámil, že se má okamžitě vystěhovat, protože mu nezaplatila nájem.

A tak, přestože ho prosila, aby jí ještě den počkal, protože jí měla druhé ráno dorazit mateřská, musela nakonec žena odejít s nepořízenou. Sedla si v nedalekém parku a přemýšlela, co dál.

Dobří lidé stále existují

Mnozí se možná dívali z okolních paneláků na ženu s pěti dětmi, z nichž jedno nepřestávalo plakat, spatra. Ale paní, která děti obdarovala bonbony, se rozhodla jí pomoci.

Odvedla jí do Klokánku, kde jí byla nabídnuta možnost nechat děti na nějaký čas v péči hodných tet. Na mamince bylo vidět, že se jí velmi ulevilo.

Po půl roce v Klokánku putovaly děti zpět k mamince. Ta si za ten čas našla brigádu a získala nový domov.

Díky milé paní, která si k ní přisedla v parku, tak nakonec vše dobře dopadlo.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

Související články