Ludmila (59): Po manželově smrti mě připravili o dům a všichni mě zavrhli. Zažívám jednu hrůzu za druhou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bydleni Ludmila
Bydleni Ludmila

Společnost VIDA s. z. pomáhá lidem, kteří se dostali do náročné situace. Jedním z nich je i devětapadesátiletá Ludmila, která se doslova zničehonic ocitla na ulici, a musela proto začít hledat provizorní bydlení.

Kvůli podvodu přišla paní Ludmila o dům a většina známých se k ní v těžké situaci otočila zády. Proto teď potřebuje jakoukoli pomoc, aby byla schopná najít nějaké důstojné bydlení.

Podvodník ji připravil o všechno

Když v roce 2010 koupila Ludmila s manželem dům, netušila, že už po třech měsících bude mít takové trápení. Její muž náhle zemřel a ona se ocitla ve finanční tísni.

Toho využil podvodník, kterému se podařilo o dům Ludmilu připravit. Pachatel by nyní za podvod odsouzen, ale během soudního procesu stihl dům vydražit příteli. Nový majitel podal na Ludmilu začátkem března 2020 žalobu o vyklizení domu a rodina tak byla vystěhována prakticky na ulici.

V nájmu čelila šikaně

Ludmila se odstěhovala do bytu, kde nebylo třeba platit kauci. S nájmem a platbou služeb jí pomáhaly úřady. Přestože vše platila a plnila tak, jak měla, majitel jí nakonec vypnul elektřinu.

Navíc se s ním neustále hádala, a rozhodla se proto nakonec odstěhovat ke známým. Tam nyní žije v provizorním bydlení. Bydlí v prostoru, který slouží jako skladiště materiálu a nemá elektřinu, topení ani vodu.

Pomozte Ludmile našetřit na důstojné bydlení

Společnost VIDA s. z. uspořádala na portálu Znesnáze21 sbírku na podporu paní Ludmily, jejímž cílem je vybrat dostatek peněz na kauci, zaplacení alespoň několika málo nájmů, popřípadě vybavení bytu.

Prosíme proto každého, komu není tento příběh lhostejný, aby přispěl i několika korunami, protože každá drobná částka se počítá. Možná právě díky vám bude brzy Ludmila, která se i přes svůj špatný zdravotní stav snaží najít práci, bydlet v novém bytě.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články