Lenka: Bezohledný řidič upoutal manžela na invalidní vozík. Nyní se nedokážu postarat o svou rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pro skolaky 1
pro skolaky 1

Změnil se jim svět ze dne na den. Šestičlenná rodina z České Lípy se po těžké autonehodě, kterou zavinil cizí řidič, ocitla ve velmi komplikované situaci. Proto dnes prosí maminka Lenka o pomoc, aby její synové mohli žít opět naplno.

Otec rodiny skončil po nehodě s těžkými zraněními s doživotními následky. Dnes je v plném invalidním důchodu. Rodina se ocitla na sociálních dávkách a musela se nové životní situaci složitě přizpůsobovat.

O hodně jsme přišli, nikdo z nás není úplně šťastný

„Museli jsme prodat byt i auto a přestěhovat se někam, kde by se naše finanční situace dala zvládat,“ popisuje Lenka. „Bohužel jsme skončili v bytě na sídlišti, kde nikdo z nás není úplně šťastný.“ Nejhorší je situace především pro otce, který se kvůli schodům jen těžko dostane ven. Rodina totiž bydlí ve třetím patře bez výtahu. „Když je manželovi trochu dobře, projde se po bytě. I to je pro něj ale náročné,“ říká Lenka.

Zdroj: znesnaze21.cz

Nejstarší dceru letos čekají státnice. I pro ni si samozřejmě rodiče přejí jen to nejlepší. Trápí je však spíše situace s chlapci, kteří jsou velmi sportovně nadaní a šikovní, ale kvůli nedostatku peněz nemohou svůj potenciál využít naplno.

Staré vybavení dosluhuje. Chceme, aby se chlapci měli líp

Rodina byla dříve zvyklá jezdit hodně na kolech a na bruslích. Jenže vybavení, které pořídila Lenka s manželem ještě za dob, kdy bylo vše v pořádku, bohužel už není příliš použitelné. „Kluci odmalička závodně plavou. Po nehodě našli pomoc u olympijské nadace, a mohou tak sportovat dál,“ říká Lenka. „Jenomže to není dost.“

Sbírka na portálu Znesnáze21 byla vytvořena proto, aby se vybralo na nové kolo pro nejstaršího chlapce, který už na tom původním jezdit nemůže. Navíc by chlapci potřebovali kvůli škole také nový notebook, bez kterého se dnes málokterý student obejde. „Kluci se skvěle učí, jsou vzorní a ve všem excelují. Proto bychom je rádi podpořili i takto,“ končí příběh Lenka.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Související články