Laura (9): Žiji v dětském domově. Baví mě pomáhat ostatním

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
divka 9
divka 9

Lidé, kteří mají v životě jen málo štěstí, bývají často těmi, kteří chtějí pomáhat ostatním. I přes nepřízeň osudu je Laura šťastná dívka, která ráda rozdává radost kolem sebe. Její příběh získal první místo v Anketě Dětský čin roku v kategorii Pomoc ostatním.

Laura pochází z osmičlenné rodiny. Kromě matky s otcem byla zvyklá také na svých šest sourozenců. Jednoho dne se ale všechno změnilo a ona se ocitla v dětském domově.

Rodiče se často hádali. Potom přišel požár

„Rodiče se často hádali a nevím proč, ale jednoho dne nám začal hořet dům. Bylo to v noci a všichni jsme byli v posteli. Naštěstí jsme všichni přežili, ale já nemůžu zapomenout na chvíle, kdy kolem mne byly plameny a já se bála o svůj život,“ vzpomíná si na nebezpečnou situaci Laura.

Po požáru skončila společně se třemi dalšími sourozenci v dětském domově. Dva nejstarší sourozenci skončili na Slovensku u babičky. Zatímco matku děti od té doby neviděly, otec je v dětském domově občas navštíví.

Ráda pomáhám s ostatními dětmi

Laura je podle svých slov v dětském domově šťastná. Chodí do školy, má moc hodnou paní učitelku a několik tet, se kterými tráví čas a pomáhá jim také s péčí o mladší děti. „Hlavně se starám o pětiletého Andreje, kterého sprchuji, oblékám, ale také pomáhám mladšímu bratrovi s úkoly. Oběma čtu pohádky, protože už umím číst. Baví mne malovat obrázky, které ráda rozdávám pro radost.“

Laura také chodí do nedalekého domova důchodců za babičkami, kterým zpívá písničky. Je až neuvěřitelné, jak dobré srdce má v sobě člověk, který si v životě prošel takovými složitými situacemi. Ačkoli se Lauře občas stýská po mamince, je vesměs šťastným a spokojeným dítětem.

Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články