Kontakt na dálku: Dětem v nemocnicích pomáhají rodiče i virtuálně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kontakt na dalku 1
kontakt na dalku 1

Nákaza koronavirem ovlivňuje nás všechny. A to už od těch nejmenších. Dětští pacienti v nemocnicích touží po kontaktu s rodiči. Ne vždy je to ale možné. Aktuální omezení návštěv se totiž dotýká i jich.

Na některých odděleních je kontakt zcela zakázán

Ne každý rodič si může dovolit být se svým dítětem hospitalizovaný. V takovém případě má pak jen omezený čas na návštěvy. Na některých odděleních je dokonce zakázáno, aby kdokoli kromě personálu s dětmi zůstával.

Pro děti je ale kontakt velmi důležitý. A to nejen pro ty, které leží v nemocnici s nějakým zraněním či zdravotním problémem, ale i pro ty nejmenší, které si potřebují zvykat na své nejbližší. Nemocnice proto shánějí tablety, díky kterým budou moct být rodiny alespoň chvíli spolu.

Zdroj: znesnaze21.cz

Kontakt alespoň na dálku

Sbírka na webu Znesnáze21 je určena pro nemocnice, které budou moci nakoupit tablety, aby tak pomohly komunikaci mezi dětmi a rodiči. Speciálně děti, které ještě nemají chytré telefony, ocení, když přes webkameru budou moci pozdravit maminku s tatínkem a promluvit s nimi alespoň krátce o tom, jak se jim daří.

I u miminek je toto možné. Nad inkubátory a postýlky se umístí kamerky, přes které mohou rodiče své děťátko alespoň na chvíli vidět a promluvit k němu. To pomůže psychickému i fyzickému stavu pacientů i starostlivých rodičů.

„Pomozme dětem překonat tuto krizi, zmírněme jejich strach a přispějme k jejich uzdravení. Ze zkušenosti vím, jak je pro ně důležité, že mohou dítě alespoň chvíli sledovat na dálku, když s ním zrovna nemohou být fyzicky. I malý příspěvek se počítá,“ dodává Ilona Antoníčková, dětská sestra FN Olomouc.

Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články