Jan (11): Poslechl jsem učitelku. Tak málo stačilo k vyřešení případu pedofila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
chlapec
chlapec

Děti na základní škole se učí, že v případě, že je někdo obtěžuje, šikanuje, posmívá se jim, nebo se cítí jinak v ohrožení, měly by se svěřit rodičům, nebo učiteli. Jenomže když se něco skutečně děje, spousta obětí si nechává trápení pro sebe. Právě v takové situaci zasáhl jedenáctiletý Jan. Pomohl tak kamarádce, kterou na Instagramu obtěžoval neznámý muž.

Chlapec si tak vysloužil nejen obdiv spolužáků a pochvalu učitelů, jeho příběh také vyhrál první místo v anketě Dětský čin roku v kategorii Pomoc n@ netu.

Svěřila se mi, nechtěla o tom ale s nikým mluvit

„Jednoho prosincového dne jsem šel odpoledne s kamarádem do naší školy na Den otevřených dveří. Nebyli jsme tam sami, byla tam spousta spolužáků, a tak jsme si povídali. Moje spolužačka Áďa mi najednou povídá, že ji něco moc trápí, že jí píše nějaký pedofil na Instagramu, posílá jí nahaté fotky a volá jí,“ vypráví ve svém příběhu Jan.

Kamarádka se bála svěřit se rodině i učitelům. Jan ale nezaváhal ani na vteřinu, bylo mu jasné, že se situací je třeba něco dělat, protože to nemusí být pouze Áďa, koho muž obtěžuje. Proto hned spolužačku přesvědčil, aby spolu zašli celou událost nahlásit.

Zdroj: 123RF.COM

Dospělého hlasu se zalekl

Shodou okolností se stalo, že zrovna ve chvíli, kdy Jan s Áďou za učitelkou zašli, ozvalo se na jejím telefonu neznámé číslo. Když ovšem hovor přijala dospělá osoba, neznámý se zalekl a hovor položil. Ten den si Áďu ze školy vyzvedli rodiče, pro případ, že by na ni někdo čekal před školou.

Celá situace se brzy vyřešila. Pachatele dopadla policie

„Další týden přišla policie do školy a vyslýchali mě i kamaráda. Netrvalo dlouho a dozvěděli jsme se, že toho člověka vypátrali,“ říká Jan. Dodává, že je skutečně rád, že už nebude muž nikdy nikomu ubližovat. Ádě navíc poradil, aby si raději na všech svých účtech změnila heslo a nikdy se nebavila s lidmi, které nezná.

Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články