Honza a Bára na koloběžkách objedou celé Česko. To vše pro Mobilní hospic Strom života

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jedou jako o zivot 2
Jedou jako o zivot 2

Zůstat až do poslední vteřiny doma, ve své posteli, se svými věcmi, obklopeni svými nejbližšími. Mobilní hospic Strom života se snaží pacientům v terminálním stádiu plnit toto přání. Málokdo ale o jeho práci ví.

A právě proto se dva zdraví lidé, Honza s Bárou, rozhodli, že za sedm dní zdolají na koloběžkách trasu dlouhou 832 kilometrů a celou tuto cestu věnují právě snaze upozornit na práci Mobilního hospice Strom života.

Usilujeme o dobré umírání doma, aby čas života byl naplněn do posledních chvil

Strom života pečuje o nevyléčitelně nemocné bez rozdílu věku. Mnozí mají před sebou dva nebo tři týdny, jiní jen pár dní.

Hospic se snaží, aby tito lidé měli možnost být do poslední chvíle mezi blízkými. Pomáhá také jejich příbuzným, aby nemuseli řešit věci, kterým nerozumí nebo nechtějí rozumět a stihli se rozloučit. Jednou z nejdůležitějších věcí je, aby se s tím vším dokázaly vyrovnat i děti.

I tak ale o jeho činnosti ví málo lidí. Právě z tohoto důvodu se Honza s Bárou rozhodli pomoci.

„Jsme přesvědčeni, že mít možnost zůstat s člověkem až do jeho posledního dne života, je ten nejcennější dar. Vyjíždíme na tuto cestu s nadějí, že Mobilnímu hospici Strom života společně s vámi pomůžeme.“

Jejich cesta po České republice by měla rozpoutat zájem a ukázat lidem, za co dvojice bojuje.

Zdroj: znesnaze21.cz

I vy můžete pomoci

Pojišťovna sice Stromu života hradí větší část nákladů, na plnohodnotně zajištění provozu to nestačí. Bez získaných darů a poskytnutých grantů by nedokázali plnit přání pacientů, pečujících a pozůstalých.

„Kromě toho, že se snažíme o našem zařízení šířit veřejné povědomí, rádi bychom také poprosili o jakýkoli příspěvek na poskytování našich komplexních služeb, abychom mohli zajistit důstojný odchod těm, o které se staráme. Hodnota i malého daru je nevyčíslitelná! Svou podporou nám dárci dávají najevo, že jim záleží na osudech lidí, jejichž čas je krátký,“ říkají zástupci Stromu života.

V tomto ohledu vznikla na portálu Znesnáze21 sbírka, jejíž veškerý výtěžek půjde právě na potřeby pro pacienty a jejich blízké. Přispět můžete i vy, každá koruna se totiž počítá.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Související články