Dívka (11): Řemenem, klackem i bičem. Máma mě mlátila vším, co měla po ruce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dívka ruce slzy
dívka ruce slzy

O týrané dívce se Klokánek dozvěděl díky lázním Jeseník. Telefonicky mu bylo oznámeno, že sem již několik let opakovaně jezdí matka se svou dcerou. Ten rok ale bylo všechno jinak. Zatímco dříve si dívka směla hrát s dětmi venku, tentokrát musela být neustále po boku své matky, která ji navíc neskrytým způsobem bila a týrala.

„Matka si podle tamního personálu přivezla velký řemen a koňský bič. Navíc si utrhla ze stromu velký klacek, prý aby dívku udržela na uzdě,“ vypráví Klokánek.

Přes den i v noci byly slyšet rány a nadávky

Podle všech si nešlo nevšimnout, že matka svou dceru týrá. Z jejich pokoje se neustále ozývaly rány některého z výše zmíněných předmětů. A to dokonce i v noci. Navíc matka dívku trestala i za nesmyslné věci, jako například za to, že ji v noci budí svým chrápáním.

„Když se některý z hostů ve vedlejších pokojích pokusil celou věc řešit, matka je zastrašovala. Nikdo si tak netroufl podat na ni oznámení,“ popisuje Klokánek.

Jevila jasné známky týraného dítěte

Týrání se na dívce projevilo. Kromě toho, že nosila dlouhé tepláky i mikiny, aby skryla rány, ve škole měla za rok zameškaných třeba i 300 hodin, které jí matka omluvila, aby se na nic nepřišlo. I pracovnice při lékařských procedurách si všimly, že dívka neustále upírá pohled k zemi, při jakékoli činnosti se obrazí směrem k matce a čeká na svolení, má náznaky Stockholmského syndromu, tedy lásky k tomu, kdo ji týrá. Matku považuje na někoho, kdo jí stanovuje pravidla, hledá chybu sama v sobě a má pocit, že ona je ta špatná.

„Oznamovatel nám sdělil, že následujícího dne budou končit procedury a případní svědci odjedou. Proto jsme vše urychleně oznámili na policii. Týrání se nakonec prokázalo a dívka byla svěřena do péče svému otci,“ končí příběh Klokánek.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí, ve svých zařízeních Klokánek, pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

Zdroj: Klokanek FOD


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články