Deniska (7): Maminka mě zapomínala ve špinavých barech. To ale není to nejhorší, co mi udělala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kudrnata divka
Zdroj: Shutterstock

Teprve sedmiletá holčička Deniska se dostala do Klokánku poté, co ji sociální pracovnice vyzvedla v jednom z barů, kde ji maminka zapomněla. Podle všeho to nebylo poprvé. Holčička ale obvykle nakonec sama odešla domů.

Její matka nepracovala. Vedla spíše bohémský život, věnovala se alkoholu a Denisku nechávala doma samotnou. Ta se bála, zda se jí něco nestalo a často plakala.

A tak brala matka holčičku s sebou, prý aby tedy sama doma nebrečela. Jenže v barech se Deniska nudila a občas maminka odešla, aniž by si toho kdokoli všiml. Proto se nakonec dostala mezi hodné tety v Klokánku.

Tatínek si ji nemohl vzít

Denisčin tatínek měl o holčičku ihned poté, co se doslechl, co se stalo, velký zájem. Jenomže jeho pracovní doba ani bytové podmínky nevyhovovaly tomu, aby si ji mohl vzít do péče.

Proto se rozhodl se svým životem něco udělat. Pokusit se najít nějaký kompromis, větší byt, aby mohl nakonec svou holčičku, o kterou matka už nejeví zájem, mít u sebe.

Učenlivá a nadaná

Prvních pár nocí bylo pro Denisku náročných. Hodně plakala, stále se ptala po mamince, obávala se, jestli se jí něco nestalo. Trvalo to nějaký čas, než si po ní přestala stýskat.

Později se díky tetám začala učit novým dovednostem, zaujala ji gymnastika a kroužek angličtiny. Na ty pravidelně dochází a platí jí je její tatínek, který se o ni alespoň takhle na dálku hezky stará.

Také za ní pravidelně dochází. Holčička si tak v Klokánku uvědomila, že maminka se o ni vlastně vůbec nestará, zatímco tatínek pro ni udělá první poslední.

V současné době tak má Deniska jen jeden velký sen. Chtěla by žít tak jako ostatní děti. Doma, se svým tatínkem, který ji miluje. Doufejme, že se jí to jednou vyplní. Vše ale záleží na jejím otci.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články