Danielův otec: Syn trpí autismem. Teď jsme navíc společně přišli o něco zásadního

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
autismus
autismus

Vychovávat syna sám je pro muže vždy komplikovaná situace. Pro Martina je o to horší, že jeho devítiletý syn Daniel trpí autismem a středně těžkou retardací, navíc je ve čtvrtém stupni postižení.

„Vychovávám ho od jeho tří let. Udělal bych pro něj všechno. I když je situace náročná, jednou jsem jeho otec a miluji ho,“ říká Martin.

Neobejde se bez odborné lékařské pomoci

S Danielem je potřeba dojíždět na lékařské kontroly a rehabilitace. To bez auta není možné. „Díky příspěvku od státu jsem si mohl dovolit koupit ojeté auto, z čehož jsem měl opravdu radost,“ vykládá Martin. „Jenomže už si bohužel nemůžu dovolit jeho opravu.“ Ta je podle předběžných výpočtů stanovena zhruba na 50 000 korun.

Zdroj: znesnaze21.cz

Prosíme o pomoc, každá koruna se počítá

Sbírka pro Daniela má za cíl vybrat potřebné prostředky na opravu auta, aby mohl otec svého syna dál vozit k lékařům tak, jak je třeba. „Bohužel v hromadné dopravě je to s postiženým synem velmi komplikované, navíc nikdy nevíme, kdy budeme mít jaké zdržení a zda dorazíme včas. Auto je pro nás tedy opravdu nepostradatelné,“ říká Martin. „Děkujeme za pomoc všem dobrým lidem, kterým není osud mého syna lhostejný,“ dodává.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Související články