Bára Nesvadbová: Pomáháme těm, kteří to nejvíc potřebují. Připravujeme zdravé balíčky pro seniory

od Nikola Jaroschová
Zdroj: znesnaze21.cz

V současné době bychom si měli všichni pomáhat. Myslet na druhé je v situaci s koronavirovou nákazou velmi důležité, proto vznikla na dárcovské platformě znesnáze21 sbírka s názvem Zdravé balíčky pro ohrožené domovy seniorů. Právě lidé vyššího věku jsou totiž nejvíce ohroženi a potřebují pomoc ostatních.

Pomáhají i asistenti s hendikepem

Sbírka poskytuje finance občanskému sdružení Etincelle, které zastřešuje několik sociálních podniků. Za každých 75 korun ze sbírky darují podniky do ohrožených domovů seniorů takzvaný zdravý balíček.

Jedná se o džusy z čerstvého ovoce a zeleninové saláty, které dodají dostatek vitamínů a posílí imunitu, která je v současné době velmi důležitá. Tyto zdravé balíčky připravují nejen specializovaní baristé, ale pomáhají také zaměstnanci s hendikepem.

Zdroj: znesnaze21.cz

Vitamíny putují tam, kde jsou nejvíc potřeba

„Většina balíčků poputuje do Domova pro zrakově postižené Palata v Praze a do Domova pro seniory v Michli,“ říká patronka sbírky Bára Nesvadbová. „Právě v tomto zařízení byla nákaza koronavirem dokonce už potvrzena a jsme si jistí, že senioři tak naši pomoc opravdu uvítají,“ dodává.

Celý projekt je založen na tom, že pomáhá rovnou dvakrát – seniorům posílí imunitu, a navíc dá práci hendikepovaným zaměstnancům skupiny Etincelle.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Související články